Znaczki Bitcoin – kącik kolekcjonera

Wczoraj ruszyła nowa, piąta już edycja znaczków pocztowych w motywem BTC. Zapewne temat jest jeszcze mało znany zarówno wśród filatelistów jak i entuzjastów kryptowalut ale warto przyjrzeć się rodzimemu projektowi, który odbywa się już piąty rok z rzędu.

Użytkownik forum bitcoin.pl podpisujący się pod loginem nalesnikld co roku w okolicach września organizuje akcję zbiorowego zakupu znaczków Bitcoin – pod tym hiperłączem jest link do tematu gdzie można je zamówić. Znaczki pocztowe na których widnieje logo bitcoina i uśredniony kurs z września w PLN można kupić w postaci arkusza zawierającego 9 sztuk. Znaczki można wykorzystać do wysłania listu ekonomicznego, gabaryt A, do 350g.

Tak prezentuje się tegoroczny projekt:

W tym roku miał miejsce zdecydowany wzrost kursu co widać też na znaczkach z poprzednich lat. Poza tym nie mamy za wiele tego typu akcji, tym bardziej powtarzanych przez 5 lat z rzędu w bądź co bądź krótkiej historii bitcoina.

Kwoty jakie widniały w poprzednich latach to kolejno:

2013 – 400 PLN
2014 – 1550 PLN
2015 – 900 PLN
2016 – 2400 PLN
2017 – 14 000 PLN

Znaczki Bitcoin – zdjęcia poprzednich edycji

Bazując na doświadczeniach z poprzednich lat można powiedzieć że ci którzy się nie załapią teraz będą mogli znaleźć arkusze na znanym portalu aukcyjnym, jednak najprawdopodobniej w wyższej cenie i nie wiadomo jak długo.

Dla przykładu zgodnie z postem nalesnikld w 2015 znaczki wyszły w ilości 20 arkuszy tak więc w obiegu było ich tylko 180.

Jeśli chcecie stać się szczęśliwymi posiadaczami takich znaczków to możecie go kupić za 45 pln + koszt wysyłki, wszystko opłacane rzecz jasna w Bitcoinach. Bardziej kreatywni czytelnicy ucieszą się jednak na wiadomość, że nawiązałem kontakt z nalesnikld i zgodził się przesłać do nas 3 arkusze.

Pierwszy będzie do wygrania dla czytelników już teraz. Wystarczy opowiedzieć swoją historię z przedmiotami kolekcjonerskimi w dziedzinie kryptowalut. Na odpowiedzi czekamy do 1 października, można je przesyłać na [email protected]

Tak więc jakie wy, drodzy czytelnicy, znacie przedmioty kolekcjonerskie związane z kryptowalutami? A może jest wśród was filatelista, który by chciał wypowiedzieć się jaką przyszłość przewiduje dla takich znaczków? Albo ktoś jest w posiadaniu fizycznego Bitcoina wykonanego przez Casasciusa? Zdjęcia będą dodatkowym atutem! A najlepsze opowieści zostaną nagrodzone.

Drugi arkusz pozostanie na przyszłe konkursy, a trzeci będzie można wygrać za rok podczas kolejnej edycji znaczków Bitcoin.

Nalesnikld – dziękujemy!

Zachęcam do komentowania i bezpośredniego kontaktu na [email protected]

Komentarze