Złoto czy Bitcoin? Chińczycy znają już odpowiedź

10 641

Chiny o Bitcoine i złocie

Chińskie media państwowe wciąż wspominają coraz częściej kryptowaluty – w szczególności Bitcoina – w swoich raportach. Ostatnio replikują prognozy dotyczące Bitcoina, które są w jakiś sposób zaskakujące dla społeczności kryptowalut ze względu na liczbę wzmianek w tej sprawie od kilku miesięcy.

Tym razem CCTV, jeden z największych państwowych nadawców w Chinach, nadał prognozy na temat BTC, zwracając uwagę na fakt, że hossa może spowodować długoterminową presję spadkową na złoto, ponieważ szał kryptograficzny może przyćmi” żółty metal. Warto jednak zauważyć, że informacja nie powstała w stacji CCTV, a została opublikowana przez China Securities, znaną ogólnokrajową sieć medialną, uważaną za jedną z najbardziej „niezależnych” w całym kraju.

Co więcej, sam artykuł nie dotyczył Bitcoina, ale cen złota, ponieważ odniesienie do BTC było krótkie, a jednocześnie cytowało komentarze Nikolaosa Panigirtzoglou, dyrektora zarządzającego JPMorgan Chase.

Twitter zaćwierkał

W mediach społecznościowych zaczęły pojawiać się przeróżne reakcje, na wzmiankę CCTV o znakomitych perspektywach dla Bitcoina i słabych dla złota.

Z drugiej strony Qiao Wang, analityk kryptograficzny i członek DeFi Alliance, stwierdził, że wzmianka była „po prostu niesamowita”, dodając:

To naprawdę niesamowite, jeśli się nad tym zastanowić. Dziesięć lat temu zaczęliśmy emitować cyfrową księgę, która nadal ma mniej niż 1 terabajt i wysysa życie z pierwiastka układu okresowego, który istniał od zarania wszechświata. Mowa oczywiście o złocie.

Marc van der Chijs, współzałożyciel firmy VC First Block Capital, zacytował tweet Wanga i wskazał na odrodzenie się „ogromnej hossy” na kryptowalutach:

Jeśli to prawda, jest to kolejna oznaka ogromnej hossy: dziś kapitalizacja rynkowa złota jest 31 razy większa niż Bitcoina, podczas gdy podaż BTC jest bardzo ograniczona (900 nowych monet dziennie). Cena BTC musi eksplodować, aby sprostać dodatkowemu popytowi. Szkoda, że ​​Chińczycy mogą kupować BTC tylko OTC.

Złoto wciąż dobre

Ostatnie tygodnie to nie tylko wzrosty wycen na rynku kryptowalut ale także napływ nowych inwestorów na ten rynek. Jeżeli jednak ktoś nie czuje się zbyt komfortowo w świecie cyfrowych walut i ich przeróżnych aspektów bezpieczeństwa, nadal istnieje dla niego mniej skomplikowana forma inwestycyjną jaką jest złoto. W przypadku królewskiego kruszcu, tak jak w przypadku Bitcoina, można inwestować w monety (bulionowe).

Warto jednak znaczyć, że nawet przy inwestycjach w złoto należy bardzo uważnie podchodzić do kwestii bezpieczeństwa inwestycji. Nie tylko mowa tutaj o bezpiecznym i tajemnym przechowywaniu złota inwestycyjnego ale także o zwracaniu uwagi na szczegóły przy jego zakupie. Wraz z rosnącą ceną złota pojawia się coraz większa motywacja do jego podrabiania.

Finansowy Krytyk

Komentarze