Zaparkuj samochód, zapłać kryptowalutą

2 165

Seety, Shop i Worldline to jedne z wielu firm, które w ostatnim czasie zaczęły akceptować kryptowaluty jako środek płatniczy.

Zaparkuj samochód – zapłać w krypto

Według doniesień lokalnych mediów, belgijski startup – Seety – umożliwił klientom aplikacji płacenie za sesje parkingowe w Antwerpii i Brukseli za pomocą bitcoina (BTC). Oprócz podstawowej kryptowaluty opcja obejmuje sześć innych aktywów cyfrowych, w tym ethereum (ETH) i dogecoin (DOGE).

założyciele seety parkowanie za bitcoiny
źródło: Seety

Klienci, którzy chcą skorzystać z nowej opcji płatności, powinni zakupić kredyty Seety za pośrednictwem aplikacji. Obecnie mogą wykorzystywać siedem różnych kryptowalut. Są to bitcoin (BTC), ethereum (ETH), bitcoin cash (BCH), litecoin (LTC), dogecoin (DOGE), Dai (DAI) i USD Coin (USDC).

Seety to cyfrowa aplikacja parkingowa, założona przez Hadriena Crespina i Nicolasa Cognaux, działająca nie tylko w Belgii, ale także we Francji, Luksemburgu i Holandii. Ma ponad 350 000 aktywnych użytkowników. Firma spodziewa się, że ijej przychody wzrosną do poziomu 400 000 euro jeszcze w tym roku.

Shop i BitPay

Gigant e-commerce ShopCom również umożliwił swoim klientom dokonywanie zakupów za pomocą różnych kryptowalut.

Portal e-commerce nawiązał współpracę z dostawcą usług płatności w BTC – BitPay – aby umożliwić klientom dokonywanie zakupów w kryptowalutach.

Użytkownicy będą mieli możliwość zapłaty za pomocą bitcoina (BTC), bitcoin cash (BCH), ethereum (ETH), dogecoin (DOGE), wrapped bitcoin (WBTC), litecoin (LTC) i 5 stablecoinów powiązanych z USD (GUSD, USDC, PAX, DAI i BUSD).

Międzynarodowa firma świadcząca usługi płatnicze – Worldline – również dołączyła do grupy wspierającą adopcję cyfrowych aktywów. WL Crypto Payments – zintegrowana usługa oferowana przez Worldline i Bitcoin Suisse – umożliwiła 85 000 szwajcarskich sprzedawców akceptowanie BTC i ETH jako opcji płatności w punkcie sprzedaży (POS) oraz w handlu elektronicznym.

Marc Schluep – CEO Worldline Switzerland – skomentował:

„Rozpoczęcie akceptowania kryptowalut w punktach sprzedaży w Szwajcarii jest doskonałym dowodem naszych ambicji: Worldline chce przynosić namacalną wartość handlowcom na całym świecie oraz ułatwiać płynne i nowoczesne płatności na wszystkich rynkach, na których działamy”.

Ponadto, pewna kawiarnia w Louisville planuje akceptować DOGE jako metodę płatności. Sklep obiecał nawet zmienić nazwę na „Dogebean”. Na razie jednak klienci mogą zamawiać tylko przez internet, ponieważ sklep jest zamknięty z powodu rebrandingu.

Może Cię zainteresować:

Komentarze