Wieloryby realizują zyski z kryptowalutą Bitcoin?

900

Bitcoin istotnie spadał w krótkim czasie…

Ostatnim czasem na giełdach pojawiły się bardzo ciekawe spadki na kryptowalucie Bitcoin. Niektórzy posądzają o takie ruchy kryptowalutowe wieloryby czyli inwestorów z bardzo wysoką wartością posiadanych bitcoin’ów. Było to widoczne w momentach pokazanych na niniejszym wykresie:

Źródło: https://www.bloomberg.com/news/articles/2018-04-18/bitcoin-whale-sightings-are-leaving-cryptocurrency-traders-jumpy

Niektórzy skomentowali te giełdowe zachowania:

Tom Lee, szef działu badań Fundstrat Global Advisors:

„Wydaje mi się, że teraz jest to wyczuwane, ponieważ, jak wiemy, od grudnia mamy trend spadkowy, a teraz, mimo że zmienność niewiele się zmieniła, trudno jest stwierdzić, czy Bitcoin próbuje się odbić czy kontynuuje swój trend spadkowy”

Jonathan Benassaya, założyciel i dyrektor generalny firmy IronChain Capital:

„Najlepszym wyjaśnieniem tego zjawiska pochodzi od tych wielorybów na rynku, którzy chcą mieć jakąś kontrolę nad tym, co się dzieje”

Jednym z dowodów na takie zachowania inwestycyjne jest saldo jednego z najbardziej wartościowych portfeli kryptowalutowych. Jego wartość szacowało się na 1,5 miliarda dolarów. Podczas ostatnich wahań ta suma spadła o 6.500 tokenów we wtorek, przy średniej sprzedaży wynoszącej 8 1466,70 USD, o łącznej wartości nieco ponad 50 milionów USD, według podglądu na bitinfochart.

Źródło: https://www.marketwatch.com/story/bitcoin-whales-dump-100-million-of-digital-currency-in-24-hours-2018-04-17?ns=prod/accounts-mw

Pierwszymi odpowiedziami na pytanie kto mógł taką ilość sprzedać, było wskazanie na prokuratora generalnego Nowego Jorku Erica Schneidermana, który ogłosił, że rozpoczyna dochodzenie w sprawie 13 kryptowalutowych giełd, szukając informacji włączając w to opłaty za wymianę, dane ilościowe i procedury dotyczące marży z obrotu. Jednak nie jest to najwyższa wartość sprzedaży ponieważ sprzedaż przez syndyka części pozostałego majątku po giełdzie MT.Gox była do tej pory największą tego typu sprzedażą w tym roku.

Wiele zatem dzieje się na rynku i dlatego trudno stwierdzić czy mamy do czynienia z początkiem tak długo wyczekiwanego odbicia czy też jest to mała zmiana nastrojów w dalszym trendzie spadkowym. Jakie jest Wasze zdanie na temat obecnej sytuacji rynkowej? Zapraszamy niezmiennie do dyskusji. O dynamicznych zmianach na rynku bitcoin’a będziemy dalej relacjonować na naszym portalu.

Komentarze