Weibo dezaktywuje konta Huobi, OKEx, Binance

5 512

Wydaje się, że w obliczu zapowiadanego wprowadzenia cyfrowego juana, Chiny dość mocno starają się ograniczyć i osłabić firmy operujące w sektorze kryptowalut na ich terenie. Teraz dochodzą do tego social media. Weibo, czołowa chińska platforma mediów społecznościowych, dezaktywowała konta kilku głównych, bitcoinowych giełd – Huobi, OKEx, Binance i MXC.

Według dzisiejszych doniesień, konta wspomnianych giełd wydawały się nie działać. Zgodnie z oświadczeniem wydanym przez Weibo, konto Huobi miało prowadzić „nienormalne praktyki” i stanowiło zagrożenie dla bezpieczeństwa. Warto jednak zauważyć, że Weibo nie podało jasnego powodu swojej decyzji.

Chociaż w chwili przygotowywania niniejszej publikacji nie pojawiło się żadne oficjalne oświadczenie z giełd kryptowalut, rzecznik Huobi ujawnił, że giełda „aktywnie komunikuje się z Weibo” w tej sprawie.

To nie pierwszy raz…

Co ciekawe, to nie pierwszy raz, kiedy Weibo ograniczyło działanie kont związane z kryptowalutami. W 2019 roku Binance Holdings Ltd. i Tron stanęły w obliczu podobnego „bana” na platformie, podczas gdy organy regulacyjne wzywały do oczyszczenia przestrzeni z firm zajmujących się handlem kryptowalutami. W tym czasie Binance prowadziła rozmowy z platformą, aby wpłynąć na zmianę decyzji Weibo. Wiele wskazuje na to, że będzie musiała to zrobić jeszcze raz.

Jednak tym razem Chińczycy wydają się być o wiele ostrzej nastawieni do kryptowalut. Jak informowaliśmy Was wcześniej, kraj prowadził konsultacje nakierowane na zakaz działalności firm wydobywczych w Mongolii Wewnętrznej. Działanie to było następstwem wysiłków Chin zmierzających do osiągnięcia celów w zakresie efektywności energetycznej.

Niemniej jednak temat zawieszenia kont nie ogranicza się tylko do Chin. Twitter również zawiesił niedawno wiele kont odnoszących się do kryptowalut. Peter McCormack zauważył wczoraj, że co najmniej sześć kont związanych z kryptowalutami zostało zawieszonych przez Twittera, w tym konta Willy Woo i Plan B.

Chociaż konta Woo i Plan B zostały przywrócone w krótkim czasie, zawieszenie doprowadziło do tego, że Woo utracił lwią część followersów.

Komentarze