Trzeci największy bank świata ogłosił zakaz korzystania z kryptowalut

Trzeci co do wielkości bank w Chinach zakazał swoim klientom jakichkolwiek interakcji z bitcoinem i innymi kryptowalutami, co doprowadziło do znacznych spadków ceny BTC.

Cena bitcoina spadła do poziomu najniższego od dwóch tygodni – nieco ponad 32 000 USD. Z Chin docierają do nas kolejne, negatywne wiadomości. Tym razem, jeden z największych banków państwowych zabronił swoim klientom interakcji z jakimikolwiek aktywami cyfrowymi.

Według treści raportu z 21 czerwca, Chiński Bank Rolny opublikował oświadczenie określające zakaz, w którym zabronił swoim klientom podejmowania jakiejkolwiek działalności transakcyjnej związanej z kryptowalutamii. Warto zauważyć, że Bank Rolny Chin jest również jednym z największych banków na świecie.

Konta klientów zostaną natychmiast zamknięte, Jeśli bank odkryje, że klient miał cokolwiek do czynienia z BTC, jego konta bankowe zostaną natychmiast zamknięte. Bank planuje również „w odpowiednim czasie” zgłaszać wszelkie podejrzane transakcje do odpowiednich organów.

Chiny wymierzają kolejny cios w BTC

W ten sposób Chiny kontynuuje walkę z kryptowalutami. Państwo Środka oficjalnie zakazało BTC w swojej jurysdykcji prawie dziesięć lat temu, aczkolwiek ostatnimi czasy jego władze zintensyfikowały działania nakierowane na rozprawienie się z branżą. Tym razem jednak działania Chin są jeszcze bardziej agresywne, ponieważ wymierzone są również w wydobycie bitcoinów, zakazując działalności tego rodzaju w wielu regionach kraju.

Społeczność kryptowalutowa spekuluje, że Chiny działają w ten sposób w obliczu nadchodzącej wielkimi krokami premiery cyfrowego juana, który będzie opierał się na zgoła odmiennych zasadach w porównaniu do zdecentralizowanego charakteru Bitcoina. Co ciekawe, Bank Rolny Chin faktycznie pracuje nad CBDC i brał udział w poprzednich testach cyfrowego juana.

Dzisiejsze oświadczenie banku natychmiast wpłynęło na rynek. W ciągu kilku godzin po wydaniu oświadczenia, cena BTC spadła o ponad 2000 USD do najniższego od dwóch tygodni poziomu 32 300 USD (na Bitstamp). W skali 24-godzinnej bitcoin spadł o prawie 4000 USD.

chiny bitcoin
kurs BTC/USD; źródło: tutaj

Warto odnotować, że według pewnego użytkownika Twittera, bank podobno usunął zawiadomienie wkrótce po jego opublikowaniu.

EDIT 21-06-2021:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze