Rynek niedźwiedzia wraca? BTC i ETH walczą!
Już szósty dzień z rzędu obserwujemy spadki na Bitcoinie. Kryptowaluta straciłą już ponad 6% od lokalnego szczcytu. Niewiele lepiej radzi sobie ETH. Kryptowaluta w ostatnich dniach straciła ponad 8% wartości i tylko jeden dzień zamknęła z wzrostami.
Aktualnie obserwujemy odwrócenie trendu i powrót rynku niedźwiedzia? Czy może są to tylko chwilowe spadki i niedługo możemy oczekiwać kolejnych wzrostów?
Bitcoin walczy z kluczowym punktem wsparcia
Po ostatniej fali spadków bitcoin walczy z kluczowym punktem wsparcia. Według użytkownika Wolf istotna strefa znajduje się pomiędzy 22 800 USD, a 23 400 USD:
Tutaj miała miejsce akumulacja BTC przez duże portfele.
Warto przytoczyć także analizę il Capo Of Crypto z 16 sierpnia, który uważał że cena po osiągnięciu poziomu 25 400 – 25 500 USD wróci do bessy i spadnie nawet poniżej 22 500 USD:
Natomiast Dean Crypto Traders zwraca uwagę, że od tego z jakim wynikiem zakończy się obecna walka pomiędzy niedźwiedziami a bykami zależy jakiego trendu możemy spodziewać się w najbliższej przyszłości:
Jednak nie brakuje optymistów. Wczoraj Michaël van de Poppe opublikował tweeta, w którym uważa, że po odzyskaniu 23,7 USD Bitcoin może kontynuować wzrosty:
W drugim scenariuszu oczekuje korekty do poziomu ok. 23 000 USD, po których nastąpią wzrosty:
ETH niedocenione?
ETH także odnotowuje spadki po ostatnim rajdzie, w którym wartość kryptowaluty wzrosła niemal dwukrotnie. Jednak niektórzy są optymistyczni i spodziewają się wzrostów:
Wolf oczekuje, że cena może ponownie wzrosnąć i dotrzeć do poziomu 2 200 – 2 400 USD. Według niego aktualnie obserwujemy tworzenie wyższego szczytu, co może świadczyć o trendzie wzrostowym:
Optymizm podziela również Michaël van de Poppe:
Według niego Merge to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii blockchain, o bardzo dużym potencjalne. Uważa, że aktualna korekta to świetna okazja do tego, żeby kupić ETH taniej.
Sprawdź również:
Od Redakcji
Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.