Rozwiąż zagadkę – wygraj Bitcoina

834

Wystarczy rozwiązać 24 zagadki, aby wygrać bitcoina. Montecrypto: The Bitcoin Enigma startuje 20 lutego na platformie Steam. Podejmiesz wyzwanie?

Bitcoin ma być nagrodą za przejście nowej gry składającej się z 24 zagadek. Gracze będą mogli grać sami lub współpracować z innymi. Możliwe będzie zostawianie podpowiedzi, aby pomóc kolejnym graczom zmagającym się z zagadkami, ale również zmylanie graczy poprzez zostawianie fałszywych tropów prowadzących donikąd.

Gra stworzona przez Gem Rose Accent będzie dostępna na platformie Steam od 20 lutego. Będzie to seria zagadek umieszczonych w labiryncie, który gracze będą odkrywać z perspektywy pierwszej osoby. Gracz, który jako pierwszy rozwiąże zagadki w świecie wirtualnym otrzyma całego bitcoina w świecie rzeczywistym. Po rozwiązaniu wszystkich zagadek przez pierwszą osobę gra się zakończy.

Montecrypto: The Bitcoin Enigma ma kosztować niecałe 2 dolary.  Cena gry w porównaniu do aktualnej wartości bitcoina, która jest niejednokrotnie wyższa może zachęcić do wzięcia udziału w grze. Bardzo możliwe, że jednemu szczęściarzowi uda się zarobić sporą ilość pieniędzy przy niewielkim wkładzie własnym.

„Póki co chcemy pozostać anonimowi” – Gem Rose Accent

Twórcy gry zamierzają ujawnić się zaraz po otrzymaniu przez zwycięzcę obiecanego bitcoina. Dodają tylko, że są grupą game developerów, którzy wpadli na szalony pomysł na grę. Jako wielcy fani szukania skarbów, wzięli oni inspirację z zagadek takich jak „Zagadka złotej sowy”. Złota statuetka w kształcie sowy miała być schowana w 1993r. Jednocześnie upubliczniono serię wskazówek umożliwiających odnalezienie ważącej 15kg nagrody wykonanej ze złota i srebra. Były one zawarte we francuskiej książce „On the Trail of the Golden Owl”. Ktokolwiek był w stanie rozwiązać wszystkie tajemnice tej księgi, powinien poznać lokalizację ukrytej złotej sowy. Jak dotąd nikomu się to nie udało.

Twórcy Montecrypto w FAQ piszą, że nie mają zamiaru reklamować bitcoina. Uważają oni jednak, że może być zabawnie z bitcoinem jako nagrodą za wygraną. Na końcu FAQ w ostatnich słowach podają link do repozytorium kodu w serwisie Github w którym znajduje się narzędzie btcrecover. Jak podają twórcy ma się ono przydać graczom.

Komentarze