Rekordowa liczba aktywnych adresów w sieci Bitcoin

2 905

Obecnie, po raz pierwszy od 2017 roku, istnieje ponad milion aktywnych adresów bitcoin. Oznacza to, że codziennie używanych jest ponad milion nowych adresów. Wskazuje to na znaczny wzrost popytu na sieć.

Około 75% adresów mieści się w przedziale od zera do 0,01 BTC, przy czym ten ostatni jest wart 350 USD. 5 milionów adresów (16%) zawiera od 0,01 do 0,1 BTC, a tylko na 2 milionach adresów zaparkowany jest jeden bitcoin.

najbogatsze adresy bitcoin
źródło: tutaj

Co ciekawe, tylko jeden adres zawiera ponad 100 000 bitcoinów, w przeciwieństwie do 2017 roku, kiedy było ich sporo.

Jeden użytkownik to nie zawsze jeden adres

Powyższe pokazuje również, że zmienia się definicja wieloryba bitcoin. Widzimy także to, że coraz więcej podmiotów ma tendencję do dzielenia swoich zasobów BTC na wiele adresów.

Na przykład GrayScale ma 600 000 bitcoinów, ale nie trzyma ich wszystkich pod jednym adresem,. Dystrybuują je pod wiele adresów.

Jeden adres nie oznacza zatem jednego unikalnego właściciela ani jednego faktycznego właściciela z adresami należącymi do milionów klientów.

Dlatego zmiana w zakresie unikalnych adresów jest bardziej obrazowa. Dzięki temu możemy lepiej oszacować, jak rośnie popyt. Nadal jednak istnieją ograniczenia, ponieważ jedna osoba może utworzyć i używać wiele adresów.

Zmiana w zakresie aktywności z 300 000 unikalnych adresów w marcu 2018 r. do ponad miliona obecnie wskazuje na 3-krotny wzrost liczby użytkowników w tym okresie.

Dzieje się tak prawdopodobnie dlatego, że można połączyć wiele transakcji w przypadku użycia jednego adresu, co jeszcze niedawno nie było zbytnio zaadoptowane. Teraz jednak jest bardziej rozpowszechnione, jeśli chodzi o zmniejszenie pojemności transakcji.

Komentarze