Przespane inwestycje | Kupiłeś BTC za 1 USD w 2009… Ile miałbyś dzisiaj?

Przespane inwestycje? Zdarzają się i to nawet częściej niż myślimy. Weźmy na przykład bitcoina i złoto. Ile mielibyście w portfelu inwestując w te aktywa dosłownie 1 USD rok, dwa lub 10 lat temu? Sprawie dość dokładnie przyjrzał się nie kto inny, jak sam Willy Woo. Jeśli kupiłeś BTC 10 lat temu i masz go do dziś to wiesz, co z tego wynikło. Dla pozostałych – mała lekcja przespanych inwestycji…

„Zagraj to jeszcze raz, Sam”

Cytat z Casablanki nie jest tu bynajmniej nie na miejscu. Pytanie tylko, czy Sam zechciałby, a co gorsza – potrafił odtworzyć nuty znanej Bogartowi piosenki. Tęsknota i rozrzewnienie na myśl o przespanych tematach inwestycyjnych spędza sen z powiek wielu inwestorów. Tak czy inaczej świat idzie do przodu i musimy skupiać się na tym, co dzieje się „tu i teraz”. Nie przeszkadza to jednak w przysłowiowej, chwilowej „podróży w czasie” by zobaczyć, jak to wyszło.

Willy Woo porównał zakres stopy zwrotu z inwestycji w złoto i króla kryptowalut – bitcoina na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat. Zauważył, że złoto ma w tym zakresie swój najlepszy czas od 2010 roku. Jak złoty kruszec radzi sobie w szrankach z BTC? Cóż… zdecydowanie gorzej niż bitcoin.

Woo podkreśla, że zaledwie jeden dolar amerykański, zainwestowany w bitcoina 6 października 2009 roku (w dniu, kiedy rozpoczęły się jakiekolwiek notowania BTC), byłby wart dziś – bagatela – 13,9 miliona dolarów.

Nie kupiłeś BTC w 2009? Żałuj…

Jak widać powyżej, sentymentalna podróż w czasie w kontekście BTC daje niemało przyjemnych odczuć. Jeżeli jesteś wśród grupy szczęśliwców, którzy kupili bitcoina w tamtym czasie i trzymasz go do dziś – wiesz, o czym mowa. Dla wszystkich pozostałych – potraktujcie to jako obraz tego, co stało się przez ostatnie 10 lat na BTC. Swoją drogą ciekawe, co przyniosą kolejne lata.

Co sądzicie na ten temat? Koniecznie dajcie znać w komentarzach.

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!
Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.