Prezes wielkiej giełdy kryptowalut przewiduje kurs Bitcoina w 2020

Jeżeli wierzyć analizom Bobby’ego Lee, prezesa chińskiej giełdy BTCC, Bitcoin nie powiedział jeszcze ostatniego słowa, a w najbliższych latach cena najpopularniejszej waluty wzrośnie kilkukrotnie.

W zamieszczonym dzisiaj Tweecie, Bobby Lee przewiduje, że w 2020 roku za jedno BTC zapłacimy od 5 do 11 tys. dolarów, a obroty na giełdzie, której Chińczyk jest prezesem, wyniosą 5-10 milionów dolarów dziennie.

Data, w którym cena ma osiągnąć całkiem przyzwoity pułap jest nieprzypadkowa. Po każdych 210 tys. bloków nagroda za wykopany blok spada o połowę. 9 lipca 2016 roku spadła z 25 BTC na 12,5 BTC. Szacuje się, że za 1215 dni, to jest 26 czerwca 2020 nastąpi kolejny zmniejszenie o połowę nagrody za blok, do 6,25 BTC.

Zdaniem prezesa BTCC jego giełda będzie miała wówczas pięciokrotnie większe obroty, a cena kryptowaluty również wzrośnie przynajmniej pięciokrotnie.

Trwająca prawie dwa tygodnie seria codziennych wzrostów wzmacnia optymizm inwestorów i analityków, nieco ostudzony po spadkach z początku roku, oraz z początku lutego. W ostatnich dniach pojawiały się analizy świadczące o tym, że wkrótce jeden Bitcoin może kosztować nawet 20 tys. dolarów.

Komentarze