Pierwsza 7-tygodniowa bessa BTC w historii

Pierwsza 7-tygodniowa bessa BTC w historii ― 5 rzeczy o których warto pamiętać w tym tygodniu.

Smutek i przygnębienie oraz ogólne poczucie niepokoju przenikają rynek przed Światowym Forum Ekonomicznym.

Bitcoin (BTC) rozpoczyna nowy tydzień poniżej 30 000 USD, gdy bitwa o uratowanie rynku przed nowymi spadkami toczy się dalej.

Po osiągnięciu najwyższego poziomu od czasu katastrofy Terra (LUNA) w zeszłym tygodniu, największa kryptowaluta nadal nie może odzyskać 30 000 USD jako wsparcia.

Prawdopodobieństwo poważnych wstrząsów ze strony graczy makro, zwłaszcza Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych, elektryzuje świat w tym tygodniu przed Światowym Forum Ekonomicznym.

Jednocześnie utrzymuje się wewnętrzna presja na rynku kryptowalut, ponieważ konsekwencje upadku LUNA rozlały się na szeroki rynek.

Rekordowy tygodniowy spadek wita byki

Poczucie ostrożności wśród traderów jest wyczuwalne w tym tygodniu po tym, jak ostatnie siedem dni odwróciło oczekiwania rynku.

Kiedy implodowały tokeny Terra LUNA i TerraUSD (UST) protokołu Blockchain, ich spadek odbił się rykoszetem na rynkach kryptowalut, a Bitcoin nie był oczywiście wyjątkiem.

Po zejściu do okolic 24 000 USD, BTC/USD dokonał czegoś w rodzaju ożywienia w kształcie litery V, aby w ciągu kilku następnych dni odbić się powyżej 31 000 USD. Ta siła wydaje się jednak teraz ograniczona, ponieważ 30 000 $ okazuje się być trudnym poziomem do pokonania do dobre.

Podczas gdy obraz wygląda zdecydowanie bardziej uspokajająco niż w przypadku niektórych altcoinów, handlowcy trzymają się z daleka od wszelkich mocno zwyżkowych cen.

Kluczowa narracja, która zyskuje na popularności, obraca się wokół obecnych poziomów, tworząc podstawę odbicia krótkoterminowego, które ostatecznie zakończy się nie tylko odrzuceniem, ale atakiem na niższe dołki niż te z zeszłego tygodnia.

$BTC / $USD — aktualizacja

To dla mnie najlepszy scenariusz na #Bitcoin ze względu na odrzucenie i potwierdzenie 3 falami. Z tego miejsca albo spadamy do nowych minimów, albo kończymy spłaszczenie fali C, a następnie pompujemy rynek ponownie.

„Podobnie jak my, byki walczyły z trendem przez ostatnie kilka tygodni, myślę, że niedźwiedzie zamierzają zaprzeczyć dalszym staraniom zmierzającym do wzrostu”, informowało popularne konto na Twitterze IncomeSharks.

Tymczasem inny trader, Crypto Tony, powiedział, że para musi odzyskać 31 000 $, a nie tylko 30000 $, aby kontynuować wyższy poziom dzięki temu pierwszemu oznaczającemu szczyty zakresu tygodnia.

Tygodniowy wykres BTC/USD, pomimo niewielkiego odreagowania, zamknął 15 maja swoją siódmą czerwoną świecę z rzędu — po raz pierwszy w historii takie wydarzenie miało miejsce.

Tydzień zamknął się na poziomie około 31 300 USD, jak pokazują dane z Cointelegraph Markets Pro i TradingView.

Zastanawiając się, czy przedłużający się spadek może trwać znacznie dłużej — nawet poza 2022 — użytkownik Twittera Nunya Bizniz zauważył, że prowadząc do zmniejszenia dotacji blokowych o połowę, Bitcoin historycznie był znacznie poniżej wszechczasów.

W związku z tym pasowałoby to do historycznego precedensu, aby BTC/USD notowany był za dwa lata znacznie poniżej 69 000 USD, kiedy zaliczył by spadek o połowę.

Przy halvingach cena była znacznie poniżej ATH. Czy tym razem będzie inaczej?

DXY trzyma się twardo – nadchodzi Davos

W zeszłym tygodniu Fed zmagał się z inflacją, podwyżkami stóp i konfliktami geopolitycznymi, wszystkimi czynnikami, które, jak na ironię, zostały niemal natychmiast przyćmione przez Terra.

Dla kontrastu, w tym tygodniu nie spodziewamy się tak znaczących publikacji danych, ale podstawowe napięcia nie zniknęły.

W związku z tym wojna rosyjsko-ukraińska, inflacja i działania podejmowane w celu jej złagodzenia pozostają tematem bieżącym dla banków centralnych na całym świecie. Bez wątpienia będzie to główny temat Światowego Forum Ekonomicznego, ponieważ wydarzenie 2022 rozpocznie się 22 maja.

Forum i potencjalne dźwięki związane z bitcoinem od uczestników, zarówno pozytywnych, jak i negatywnych, będą śledzić inne spotkanie w tym tygodniu w Salwadorze, gdzie przedstawiciele 44 krajów będą dyskutować o Bitcoinie.

„Jutro 32 banki centralne i 12 organów finansowych (44 kraje) spotkają się w Salwadorze, aby omówić integrację finansową, gospodarkę cyfrową, sektor finansów pozabankowych, wprowadzenie Bitcoina i jego korzyści w naszym kraju” – potwierdził 15 maja prezydent Nayib Bukele.

Jednocześnie dolar amerykański nie słabnie, jeśli chodzi o siłę w stosunku do głównych walut partnerów handlowych.

Indeks dolara amerykańskiego (DXY), pomimo lokalnych faz konsolidacji, pozostaje w silnym trendzie wzrostowym, który od miesięcy odrzuca szczyty makro.

DXY osiągnął 105 9 maja i jest najwyższy poziom od 9 grudnia 2002 roku.

„W tym samym czasie euro testuje 5-letnie minima w porównaniu z dolarem amerykańskim”, napisał analityk Blockchain Backer na Twitterze i dodał w odniesieniu do krypto:


„Euro jest głównym składnikiem indeksu walutowego dolara amerykańskiego (DXY) i historycznie działało przeciwnie do DXY”.

DXY tradycyjnie wywiera również presję na akcje i rynki kryptowalut, jednak te ostatnie wykazują struktury korekcyjne już widoczne na rynkach bessy, argumentuje Blockchain Backer.

„Tak więc dzieje się tutaj wiele rzeczy. Dow Jones poniżej wsparcia z zeszłego tygodnia. DXY na 20-letnich szczytach. EURUSD na wsparciu. Rynek Altcoin i Ethereum z podobnymi strukturami korekty widzianymi wcześniej. Ale żadne tokeny nie zachowują się tak, jakby nastąpowało odwrócenie” – kontynuował wątek.

Zasięg strat spowodowanych upadkiem TerraUSD(UST) i Luny nie jest jeszcze znany

Niezależnie od nadchodzących wydarzeń, to duch chaosu z zeszłego tygodnia nawiedza rynek 16 maja.

Konsekwencje upadku tokenów UST i LUNA nie są jeszcze w pełni zrozumiałe, ponieważ wciąż napływają dane dotyczące zarówno awarii, jak i planów firmy dotyczących złagodzenia skutków.

Niektóre fakty wydają się jasne, ale nie zostały oficjalnie potwierdzone, takie jak masowa sprzedaż rezerw BTC Luna Foundation Guard (LFG). Inni żywią się plotkami, zwłaszcza o masowej niewypłacalnościami organizacji z ekspozycją na LUNA i UST.

To, co dzieje się dalej, jest równie niejasne, a jak zauważa Blockchain Backer, nikt nie wie na pewno, czy wyprzedaż została dokonana.

„W zeszłym tygodniu LUNA i UST miały druzgocący spadekt. Nie znamy jeszcze komplikacji tego i kto poniósł straty uboczne” i podsumował:


„Czy były na to inne aktywa ? Czy LFG wyprzedało wszystkie swoje rezerwy Bitcoina, czy zostało ich więcej? Nie wiemy.

Uwaga skupia się jednak nie tylko na UST, ale na największym w branży stablecoinie pod względem kapitalizacji rynkowej. Tether (USDT) odnotował w zeszłym tygodniu poślizg kursu dolara i pomimo braku oznak powtórnych wyników UST, 1 USDT nadal nie równa się w pełni 1 USD na 16 maja.

„Kiedy sprawy zaczęły uderzać w fanów TerraUSD, zaczęło się od małego poślizgu, a następnie wymknęło się spod kontroli” – dodał Blockchain Backer.

Jak niedawno donosił Cointelegraph, twórcy Tethera głośno bronili zdolności USDT do przetrwania burzy, ponieważ jego struktura jest z natury różna od UST i algorytmicznych stablecoinów w ogóle.

„W ciągu najbliższych kilku tygodni zaczniemy poznawać pełny zakres szkód, gdy pojawią się doniesienia o znacznych stratach i bankróctwach”, firma handlowa Crypto QCP Capital powiedziała subskrybentom kanału Telegram w swojej najnowszej aktualizacji 13 maja:


„Pomimo rzezi jednak podnosi nas odporność, jaką zaobserwowaliśmy w poszczególnych segmentach kryptowalut”.

LUNA nadal odnotowuje niekontrolowaną zmienność, co sprawia, że ​​praktycznie niemożliwe jest tworzenie wykresów w dowolnym przedziale czasowym, a w momencie pisania tego tekstu 16 maja notowano na Bitfinex na poziomie 0,00023.

Analityk: Instytucje wkraczające do kupowania

Czy ktoś kupuje Bitcoina? Dane mówią, że odpowiedzią na to jest stanowcze „tak” z niektórych segmentów rynku.

W analizie opublikowanej 16 maja Ki Young Ju, dyrektor generalny platformy analitycznej CryptoQuant, podkreślił zainteresowanie inwestorów instytucjonalnych kluczowym fenomenem Bitcoina między 25 000 a 30 000 USD.

Ki wyjaśnił, że chociaż porażka LUNA zmusiła BTC do spadku do 25 000 $, ogólne ceny są takie jak rok temu. I to może teraz łagodzić wyprzedaże związane z Terra.

„Jeśli zobaczysz mapę termiczną księgi zamówień BTC-USD dla Coinbase, to są to dość grube ściany ofertowe od ostatniej bessy w maju 2021 r.” – zauważył.


„Myślę, że instytucje próbowały ułożyć $ BTC z 30 000 $, ale musiały odbudować ściany ofertowe na 25 000 $ z powodu nieoczekiwanej sprzedaży LFG”.

Załączony wykres pokazuje, jak wydarzenia rozgrywały się na Coinbase, giełdzie na której dokonała się sprzedaż większości funduszy związanych z Terra.

Jak wcześniej informował Cointelegraph, pierwszy na świecie giełdowy fundusz wymiany bitcoinów (ETF) dodał w zeszłym tygodniu rekordową kwotę BTC do swoich zarządzanych aktywów, ponieważ dwa australijskie fundusze ETF zaczęły działać.

Wzrost adresu Bitcoin kontrastuje z nastrojami

Prawdopodobnie nie jest zaskakujące, że sentyment na rynku kryptowalut pozostaje na dnie.

Odzwierciedlając nerwy nad stabilnością cen, indeks Crypto Fear & Greed Index znajduje się w tym tygodniu na terytorium „ekstremalnego strachu” na poziomie 14/100.

Po osiągnięciu historycznego dna w zeszłym tygodniu, ożywienie było wyraźnie słabsze niż pierwotny spadek, który wyniósł Indeks z 27/100 do 10/100 w ciągu pięciu dni.

Jednak za kulisami wszystko może nie być tak ponure, jak się wydaje.

Dane z zeszłego tygodnia od firmy monitorującej łańcuchy, Santiment, pokazują, że wśród chaosu, unikalne adresy Bitcoin wciąż rosną.

„Prawdziwą pozytywną ciekawostką tego -33% spadku w ciągu ostatnich 3 tygodni jest to, że aktywność adresowa $ BTC pozostała na stałym poziomie” – napisał w komentarzach na Twitterze:


„Rozbieżność między adresami a ceną jest najwyższa od 16 miesięcy”.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx