Nowy Jork z własną kopalnią kryptowalut

490

Specjalizująca się w cloud miningu firma Coinmint, planuje zainwestować 165 milionów dolarów i zatrudnić około 150 osób w celu wydobywania kryptowalut Bitcoin, Dash, Ethereum. Pracownicy będą nadzorować pracę serwerów komputerowych. Firma uzyskała od stanu Nowy Jork pozwolenie alokacji mocy oraz tanią dostawę energii elektrycznej.

Spółka otrzymała pozwolenie na utworzenie kopalni w zamkniętej lokalizacji, nieczynnej huty Alcoa East w Massena.

Podsumowanie aplikacyjne firmy zostało opisane przez New York Power Authority, oficjalnej władzy stanu Nowy Jork. Jest to największa państwowa organizacja władzy publicznej w Stanach Zjednoczonych. NYPA zaakceptowało podanie Coinmint o uzyskanie 200 MW taniej energii elektrycznej do miningu kryptowaluty Bitcoin, Dash i Ethereum. Mają oni zapewnić 150 stanowisk pracowniczych o średniej płacy $46,000.

„To duża alokacja siły, ale 150 miejsc pracy to na pewno twardy orzech do zgryzienia”, stwierdziła Addie Jenne (D. – 116. dystrykt).

https://www.nypa.gov/-/media/nypa/documents/document-library/notices-and-agendas/trustees013018.pdf

Projekt obejmuje renowacje byłego zakładu Alcoa East w Massena, instalację i obsługę ponad 180 000 wyspecjalizowanych serwerów komputerowych w ciągu dwóch lat od rozpoczęcia działalności. Głównym celem jest ulepszenie infrastruktury Blockchain oraz stawianie na rozwój technologiczny stanu Nowy Jork.

„Aby uzupełnić istniejące operacje, Coinmint dąży do zajęcia dawnego obiektu Alcoa East w Massena zgodnie z art. do długoterminowej dzierżawy w celu ustanowienia komercyjnych usług centrum danych do rozszerzenia infrastruktury Blockchain (np. Bitcoin, Dash, Ethereum). Po ukończeniu i pełnej gotowości NCDC oczekuje obsługi 15% globalnego wydobycia w zakresie kryptowalut.” – podsumowanie raportu NYPA.

Coinmint informuje o uzyskaniu długoterminowej dzierżawy dla Alcoa East. Planują rozpocząć modernizację budynku przed końcem zimy, a do końca 2019 roku chcą zająć sześć dużych budynków, wszystko pod kopalnie kryptowaluty Bitcoin.

Pewne 7 lat działalności

Raport z propowanego planu działania NYPA potwierdza przydział energii na kolejne siedem lat działalności:

„Powiernicy proszeni są o zatwierdzenie przydziału 15 000 kilowatów („kW”) na siedmioletnią kadencję dla North Country Data Center Corp. („NCDC”), który proponuje ustanowienie działalności związanej z infrastrukturą „Blockchain” na pustym Alcoa East, obiekt w mieście Massena, w St. Lawrence („Facility”).”

Co sądzicie o takim rozwiązaniu w Polsce? Zapraszamy do dyskusji

Komentarze