Niejednoznaczne sygnały na Bitcoinie

9 899

Niektóre wskaźniki wysyłają sygnały kupna na Bitcoinie, ale dno może być poniżej 20 000 USD.

Wiele wskaźników sygnalizuje, że BTC może znajdować się w „strefie kupna”, ale analitycy ostrzegają, że jego cena może nadal spaść poniżej 20 000 USD.

Inwestorzy szukają sygnałów, że rynek zbliża się do dna, ale akcja cenowa z tego tygodnia sugeruje, że jeszcze nas tam nie ma.

Dowody na to można znaleźć, patrząc na miesięczny zwrot z Bitcoin (BTC), który został dotknięty szybkim spadkiem, jaki „przełożył się na jedno z największych wypłat w miesięcznych zwrotach dla tej klasy aktywów w historii”, według najnowszego biuletynu dotyczącego analizy rynku rozwiązań Blockware.

Bitcoin nadal znajduje się w coraz węższym zakresie handlowym, który jest powoli zmniejszany w dół w miarę wzrostu globalnych napięć gospodarczych.

To, czy cena dalej spadnie, jest popularnym tematem debaty wśród analityków kryptowalut, a dominująca opinia wskazuje na dalsze spadki.

Analitycy pozostaną niedźwiedziami do momentu odzyskania poziomu 45 000 USD.

Według Blockware Solutions istnieje wiele wskaźników, które wskazują na niedźwiedzią perspektywę, o ile BTC handluje poniżej 45 000 do 47 000 USD.

Obejmuje to fakt, że Bitcoin wystartował w 2022 roku od 46 200 USD, podczas gdy 180-tygodniowa wykładnicza średnia ruchoma, która nadaje większą wagę ostatniej akcji cenowej, wskazuje, że momentum dla BTC spada i obecnie wynosi 47 166 USD.

Hodlerzy krótkoterminowi, zdefiniowani jako ci, którzy są na rynku krócej niż 155 dni, zostali szczególnie mocno dotknięci słabością rynku, przy obecnej podstawie kosztów krótkoterminowych posiadaczy wynoszącej 45 038 USD.

Podsumowując, te dane sugerują, że sentyment do BTC pozostanie niedźwiedzi, dopóki cena będzie niższa niż 45 000 USD.

Gdzie jest dno?

Pomimo obecnej analizy zagłady i mroku, istnieje kilka oznak, że rynek może być w trakcie poszukiwania dna.

Według najnowszego biuletynu Glassnode Uncharted, po tym, jak kurs BTC na początku maja spadł poniżej 30 000 USD, „aktywność sieci wzrosła, większa podaż zmieniała właściciela, podczas gdy cena traciła na wartości”.

Według Glassnode’a

„Zjawisko to historycznie sygnalizowało wielką okazję do zakupów”.

Aby dodatkowo poprzeć twierdzenie, że Bitcoin znajduje się obecnie w strefie dobrych zakupów, raport wskazał na przepływ uśpienia skorygowany, który konsolidował się w obszarze jaki historycznie jest uważany za optymalną strefę zakupów.

Podobnie Blockware Solutions widzi kilka punktów, które sugerują, że rynek może poszukiwać dna, w tym wielokrotność Mayera, metrykę porównującą obecną cenę rynkową z 200-dniową średnią kroczącą, która jest obecnie „bliska niektórym najniższym poziomom w historii odczytów.”

Chociaż wiele punktów danych potwierdza, że ​​​​rynek kryptograficzny znajduje się na rynku bessy, istnieją przesłanki, że wyczerpanie sprzedawców może osiągnąć swój limit i że rynek szuka dna. Nie wiadomo, gdzie w końcu zostanie to znalezione, ale kilka wskaźników wskazuje obecnie na solidny poziom wsparcia w pobliżu poziomu 21 000 USD.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze