Największy dzienny wolumen obrotu Bitcoinem w historii

20 grudnia 2018 roku odnotowano największy wolumen obrotu BTC w historii.


Szczyt za szczytem


W miniony czwartek byliśmy świadkami osiągnięcia najwyższego dotychczas punktu na wykresie w kontekście obrotu ilością Bitcoinów w ciągu jednego dnia. Tego dnia wolumen obrotu wyniósł w sumie 2 266 735 BTC (prawie 9 miliardów dolarów!). Poprzedni szczyt zarejestrowano zaledwie 2 tygodnie wcześniej. 7 grudnia obrót osiągnął granicę z prawie 300 000 mniejszą ilością monet w obrocie. Na trzecim miejscu plasuje się dzień 6 lutego 2018, ale bez ogromnych przepaści w obrocie z poprzedniego szczytu.

Informacje przedstawione powyżej zostały udostępnione na Twitterze Crypto Quantamental:

 

Nie sposób nie zauważyć, że historyczny szczyt został osiągnięty mimo gwałtownych spadków cen kryptowalut w ostatnim czasie. Z tego wynika, że wysoki wolumen obrotu Bitcoinem nie jest zależny od wysokich cen kryptowaluty.Autor udostępnia kolejny wykres i mierzy się z krytyką swoich obserwatorów. Zarzuty kierowane w stronę Bitcoina sugerują, że ilość BTC w obrocie jest zależna wyłącznie od ceny, ale @CryptoQF udowadnia i przedstawia na wykresie, że niekoniecznie jest to prawda. Wyraźnie widzimy okresy, w których wartość Bitcoina była wyceniana na 3000-4500$ i ma to się nijak do wolumenu obrotu.

Odwrócenie trendu?


Wpis na blogu udostępniony przez Crypto Quantamental przedstawia  wykres zwiastujący możliwość odwrócenia trendu. Spadki cen w ostatnim okresie przecinają się ze wzrostem ilości Bitcoinów w obiegu, tworząc klasyczne „V”. W opinii autora wpisu może to sugerować odwrócenie trendu na poczet wzrostu cen. Autor zwraca uwagę, że to tylko jedna z możliwości – spadki cen nadal są możliwe.

Statystyka kursu Bitcoin przedstawiona na blogu obejmuje przełom listopada i grudnia. Największy odnotowany spadek to -46% po czym nastąpił wzrost o 21%.

Pamiętajmy, że statystyki przedstawione powyżej to nadal wyłącznie statystyki. Zmiana trendu może nastąpić, ale wcale nie musi do tego dojść. Nie sposób wiedzieć tego na pewno, dopóki taki scenariusz rzeczywiście nie nastąpi.

Czy wzrost wolumenu obrotu Bitcoinem to dobry znak? Zapraszamy do komentowania i wymiany opinii!

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze