Najgorszy scenariusz dla bitcoina?

Legendarny trader, który dokładnie przewidział krach ceny bitcoina w styczniu 2018 roku, twierdzi, że zanim ostatecznie znajdzie dno dla swojej korekty, BTC może stracić na wartości 40%.

W nowym tweecie Peter Brandt mówi swoim 529 000 obserwującym, że dostrzega możliwość, jak bitcoin spada do około 20 000 USD. Czy byłby to najgorszy scenariusz dla BTC/USD?

„Szersza perspektywa posiadania BTC w odpowiednim rozmiarze alokacji w kontekście pieniędzy, na których stratę musisz mieć komfort sobie pozwolić. Rynek osiągnął szczyt [na] 64 700 USD. Rynek skorygował się do 30 000 USD. Najgorsze, co mogę sobie teraz wyobrazić, to 21 000 dolarów.

„Chodź do Jezusa”

Brandt przewidywał niedawno, że na rynku kryptowalut może niebawem dojść do ogromnych załamań ceny. Mówił o tym na kilka tygodni przed znaczącą korektą 20 maja.

„Pewnego dnia – może nie w tym miesiącu, w tym roku, w tej dekadzie – $BTC i kryptowaluty doświadczą korekty w stylu „przyjdź do Jezusa”. Fortuny/spadki/oszczędności życia zostaną utracone
Przegrają ci, którzy naprawdę nie rozumieją kryptowalut i nie mogą znieść bólu oraz ci, którzy są zlewarowani
(grają z dźwignią – przyp. red].”

Chociaż, jeżeli chodzi o największą z kryptowalut, Brandt wydaje się mieć raczej niedźwiedzi nastrój to nadal uważa, że szanse na to, że cena bitcoina osiągnie 100 000 USD lub więcej, są teraz większe niż trzy lata temu.

„Kiedy pod koniec 2018 roku startowało BCL (Bitcoin Live) myślałem, że BTC ma 50% szans na 100 000 USD, 1 milion USD, cokolwiek i 50% szans na zero. Jestem teraz o wiele bardziej konstruktywny. Powiedzmy, że daję odpowiednio 70%/30% […]”.

Im dłuższa konsolidacja tym bardziej dynamiczne wybicie?

W chwili przygotowywania niniejszej publikacji bitcoin kosztuje 36 360 USD, co oznacza niewielki, 0,6% wzrost w ciągu ostatnich 24 godzin. Wraz z przedłużającą się konsolidacją na rynku pary BTC/USD, rośnie prawdopodobieństwo, ze potencjalne wybicie będzie miało o wiele większą siłę i dynamikę. Takie komentarze można przynajmniej coraz częściej znaleźć w wątkach odnośnie aktualnej sytuacji ceny bitcoina.

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx