Michael Saylor: Dlaczego kupiliśmy 21 000 bitcoinów?
Michael Saylor to człowiek, który stoi za jedną z największych niezależnych firm business intelligence na świecie – MicroStrategy. W wywiadzie dla Anthony’ego Pompliano wyjaśnił, dlaczego jego firma zajęła ogromną pozycję w bitcoin.
Odnosząc się do wzrostu cen obligacji i akcji, Saylor powiedział Anthony’emu Pompliano, że w rozumieniu strategii inwestycyjnej istnieje duży problem z długoterminowym trzymaniem gotówki:
„Najpierw mam mega, mega, mega problem. A mega problem polega na tym, że mam dużo gotówki i patrzę, jak ona topnieje. Pomogło mi to uświadomić sobie, że mam ten mega problem przez to szalone odbicie na rynkach akcji i obligacji […]”.
Dla przypomnienia:
Michael Saylor | Dlaczego kupiliśmy bitcoina?
Saylor porównuje dzisiejsze rynki kryptowalut ze spółkami kalsy blue chip sprzed dekady.
„Chcę czegoś, co może zostać zredukowane o połowę, co może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Nawiasem mówiąc, tego właśnie chce każdy inteligentny inwestor. Właśnie tego chciałeś, kupując Amazon w 2011 r. Właśnie to dostawałeś, kupując Apple, gdy pojawił się iPhone. To właśnie dostaje każdy racjonalny zwycięzca; Chcesz dziesięciokrotnego wzrostu”.
Najlepszy sposób na inwestycję
CEO MicroStrategy ujawnił również, co uznaje za najlepszą formułę inwestycyjną ostatnich 10-15 lat:
„Zwycięska formuła na ostatnie 10-15 lat brzmi: znajdź dominującą cyfrową sieć, która zdematerializowała pewną fundamentalną rzecz. Sieć komórkowa to Apple,informacyjna to Google; sieć wideo to YouTube. Serwisem społecznościowym jest Facebook. Nawet Twitter jest zdematerializowaną speech network. Amazon jest siecią detaliczną. Kupujesz je, gdy osiągną kapitalizację rynkową 100 miliardów dolarów. Kiedy są 10 razy większe niż kolejna największa rzecz i wynoszą 100 miliardów dolarów, prawdopodobnie zmiażdżą wszystko inne”.
Saylor mówi, że pomimo dużej liczby kryptowalut, Bitcoin nadal jest królem. Porównuje dominację Bitcoina do sytuacji, gdy młody dyrektor generalny umieszcza sprzedawcę w każdym stanie USA, a potem zdaje sobie sprawę, że większość pieniędzy jest w Nowym Jorku:
„W całym tym obszarze kryptowalut wspaniale jest mieć te wszystkie innowacje i dobrze jest eksperymentować z DeFi… Jedyne, co zamierzamy zrobić, to utrzymywać stały magazyn wartości w postaci cyfrowego złota i zamierzamy wydać ogromną ilość energii potrzebnej do ochrony tej sieci i jej modernizacji”.
Cały wywiad możenie znaleźć tutaj:
Od Redakcji
Bithub Flesz już na naszym kanale YouTube. Zapraszamy codziennie o 19:00 na skrót najważniejszych wydarzeń dnia z branży kryptowalut i finansów, komentarze i rozważania na temat tego, co może przynieść kolejny dzień! Program prowadzi Bitcoin Feniks.
Zobacz najnowszy odcinek:
Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.