LocalBitcoins wymaga weryfikacji dowodem tożsamości

709

Serwis LocalBitcoins umożliwiający lokalną wymianę Bitcoinów będzie wymagał weryfikacji przy pomocy dokumentu tożsamości. Na chwilę obecną będzie to dotyczyć tylko użytkowników zamieszczających ogłoszenia.

Identyfikacja przy pomocy dowodu tożsamości była dotąd opcjonalna przy dokonywaniu transakcji. Jednak LocalBitcoin zaczął wymagać identyfikacji od osób zamieszczających ogłoszenia w serwisie.

„Aby lepiej służyć swoim klientom, będziemy wymagać weryfikacji ogłoszeniodawców dowodem tożsamości.”  – LocalBitcoins

LocalBitcoins poinformował swoich użytkowników o zmianie polityki umieszczania ogłoszeń. Jednocześnie poinformował o terminie, do którego niezweryfikowani użytkownicy musieli przejść weryfikację, aby ich ogłoszenia pozostały aktywne. Użytkownicy ci mieli czas do 7-go lutego.

Działanie serwisu wymiany lokalnej wywołało spore zamieszanie wśród użytkowników. Należy jednak pamiętać, że działania podjęte przez LocalBitcoins mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa osób zawierających transakcje. Ważną kwestią jest również fakt, że anonimowe dokonywanie transakcji powinno być póki co możliwe. Uniemożliwione zostaje ogłaszanie się w serwisie w przypadku konta niezweryfikowanego dokumentem tożsamości.

Po co komu LocalBitcoins?

Serwis ten umożliwia dodatkową opcję wymiany Bitcoina na waluty fiat. Daje on możliwość zamieszczania prywatnych ofert wymiany kryptowaluty. LocalBitcoins przeznaczony jest dla osób chcących wymienić Bitcoina z kimś mieszkającym w pobliżu. Jest to dla niektórych dosyć wygodna alternatywa. Popularne giełdy kryptowalutowe jak Bittrex czy Binance nie zapewniają możliwości wymiany krypto-fiat w lokalnym środowisku.

Portal umożliwia dokonywanie transakcji w dwóch trybach: lokalnym oraz online. W trybie lokalnym zasady wymiany (np. wykorzystanie przelewu tradycyjnego) ustalane są przez strony wymiany. Jednak serwis oferuje bezpieczniejszą formę wymiany, tj. tryb online. Wariant online wykorzystuje tzw. rachunki escrow, czyli po prostu pośredniczy rachunek powierniczy zapewniający bezpieczeństwo dokonywanych transakcji.

Ważną cechą LocalBitcoins jest kwestia opłat oraz prowizji. Portal w przeciwieństwie do wielu innych giełd nie pobiera opłat zależnych od wartości transakcji w przypadku większości wykonywanych operacji. Prowizję w wysokości 1% wartości wymiany zapłacimy m.in. w przypadku wykupienia opcji promowania własnych ofert na stronie główniej serwisu.

Serwis funkcjonuje od 2012 r. i podlega fińskiemu ustawodawstwu. Posiada również certyfikat bezpieczeństwa COMODO CA i jest chroniony 128-bitowym algorytmem szyfrującym.

 

Komentarze