Lightning Network – Bitcoinem za pizzę? Nie ma sprawy!

Pierwszy zakup przy pomocy Bitcoina i Lightning Network wykonany! Zgodnie z postem w serwisie Reddit użytkownika btc_throwaway1337 z wykorzystaniem Bitcoina i LN zakupił on router VPN. Wykorzystał do tego kanał płatności dostarczony przez TorGuard.

Jestem po prostu zwykłym entuzjastą BTC, który miał troszkę dodatkowego czasu w weekend. Zobaczyłem tweet TorGuard i zdecydowałem skontaktować się z nimi.  Zapytałem o subskrybcję dłuższą niż miesiąc. Ich obsługa dała mi informacje o peeringu. Otworzyłem kanał, odebrałem fakturę i już!

Użytkownik Reddita po przeczytaniu tweeta od TorGuard, o którym pisaliśmy dwa tygodnie temu zdecydował się dokonać transakcji. Jak sam twierdzi jest zwykłym entuzjastą Bitcoina, który miał trochę wolnego czasu w weekend. Zobaczył tweet Torguarda i zdecydował się z nimi skontaktować. Kiedy otrzymał potrzebne informacje, po prostu otworzył kanał i dokonał płatności. Jak podaje poszło szybko, łatwo, bezboleśnie i przede wszystkim od razu i bez opłaty (ang. fee).

Poszło szybko, łatwo, bezboleśnie i co najważniejsze od razu i bez opłat!

Wykonanie pierwszego oficjalnego zakupu przy pomocy Bitcoina i Ligthning Network było małym krokiem dla btc_throwaway1337, ale wielkim skokiem dla właścicieli kryptowaluty. Rosnące w ostatnim czasie opłaty transakcyjne niejednokrotnie zmuszały właścicieli do skorzystania z innych kryptowalut w celu zapłaty lub przesłania między portfelami.

Możliwość wykonania niemal natychmiastowego przelewu za bardzo niską opłatą jest szansą na rozpowszechnienie wykorzystania Bitcoina w mikropłatnościach. Płatność wykonana przez btc_throwaway1337 z pewnością zapisze się w historii kryptowaluty podobnie jak zakup dwóch pizz po 5 000 BTC każda.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze