Kraken wraca po aktualizacji systemu

315

Piąta największa giełda na świecie wprowadziła w ostatnim czasie usprawnienia w swoim systemie. Ostatnio takie działania wykonano w roku 2013. Planowana 2 godzinna przerwa w działaniu giełdy przeciągnęła się do dwóch dni, co zdenerwowało wielu użytkowników. Skutkiem było m.in.: zablokowanie wypłat.

Rekompensatą ze strony giełdy będzie zlikwidowanie opłat na giełdzie do końca tego miesiąca. Na blogu firmy zakomunikowano że:

„ Przepraszamy za spowodowanie zamknięcia giełdy. Zaplanowany czas był przeznaczony na zmianę starego silnika w systemie handlu kryptowalutami na nowy. Na tą zmianę czekali nasi użytkownicy już od dłuższego czasu”

Całość zaczęła się w środę o godzinie 5.00 czasu londyńskiego, gdy informacja została podana w internecie. Przez wiele godzin Kraken dokonywał aktualizacji ale ze względu na opóźnienia zakończyło się o wiele dłużej niż to oceniano. Na portalach społecznościowych wielu inwestorów pytało z ogromnym zdenerwowaniem kiedy tryb offline zostanie zakończony.

Przedstawiciele Krakena w ten sposób wyjaśniali zaistniałe spóźnienie:

„Nasz system powtarza testy aż do skutku. Nasz nowy silnik w momencie przeniesienia do środowiska produkcyjnego wykazał podczas testów regresji sytuację w której pojawiły się problemy”

Sam podmiot określił że nowy silnik będzie monitorowany i strona może ulec wyłączeniu jeśli zajdzie taka potrzeba.

Podobną sprawą zajmowała się kolejna giełda Coinbase, która w maju została wyłączona na parę godzin ze względu na obniżoną wydajność strony internetowej. Inne podmioty jak Luno, Bitfinex i Bitstamp również wyłączyły czasowo swoje serwisy ze względu na spory napływ nowych użytkowników.

Ostatnie problemy giełd wynikają z rosnącego rynku kryptowalut oraz zainteresowania zakupem jak i sprzedażą poszczególnych coinów. Nie jest wykluczone że w przyszłości podobne decyzje o usprawnieniu działania giełd zostaną również podjęte co przełoży się na lepsze i wydajniejsze korzystanie z nich. Zapraszamy do przeczytania artykułów o innych przypadkach działań które podjęły giełdy kryptowalut.

Komentarze