Korekta kursu. Ceny na giełdach wracają do poziomów sprzed świąt

Dziś rano nastąpił ostry spadek ceny bitcoina na światowych giełdach. W ciągu jednego dnia cena obniżyła się o około 20 procent. Nadal jednak jest wyższa, niż miesiąc temu.

Jeszcze dwa dni temu inwestorzy świętowali urodziny kryptowaluty przekroczeniem magicznego progu 1000 $ za 1 BTC. Gdy cena zbliżała się do rekordowych poziomów z końca 2013 roku, liczba chętnych do sprzedaży waluty i spieniężenia zysków okazała się znacznie większa od zainteresowanych kupnem. Cena szybko spadła do poziomu 3850 zł (930 $) za bitcoina.

Po szybkim, wynoszącym ponad 20 procent, spadku, kurs odbił się nieco, ale nadal cena kryptowaluty pozostaje o 15 procent niższa, niż zaledwie dzień temu.

Fora skupiające inwestorów zastanawiają się, czy to koniec korekty i jakie były jej powody. Przeważają jednak nastroje optymistyczne, podkreślające, że spekulacje mogą zdarzać się przy handlu dowolnym dobrem, ale długoterminowo kurs powinien przekroczyć obecne poziomy. Niektórzy podkreślają również, że spadki to idealny czas na kupowanie.

Komentarze