Ile musiałby kosztować bitcoin, żebyś zdecydował się go sprzedać?

5 678

Wyniki niedawno przeprowadzonej ankiety pokazały, że większość inwestorów podjęłaby decyzję o sprzedaży BTC dopiero, gdy kryptowaluta osiągnęłaby wycenę wyższą niż 100 000 USD.

Rynek kryptowalut od kilku miesięcy cieszy się imponującymi wzrostami cen. Kilku analityków opublikowało na Twitterze ankiety, w których zapytali społeczność, kiedy planuje zamykać swoje pozycje i zrealizować zyski.

Ile BTC sprzedałbyś na kolejnej „górce”?

Przełom 2020 i 2021 roku to zdecydowanie czas bitcoina. Od początku października król kryptowalut zwiększył swoją wartość czterokrotnie, startując z poziomu 10 000 USD, a kończąc na 42 000 USD na początku bieżącego roku.

Pomimo cofnięcia w wymiarze kilku tysięcy dolarów, BTC wciąż jest o około 10% wyżej w samym tylko 2021 roku w samym 2021 roku. Wywołało to, rzecz jasna, dyskusje w społeczności, czy lub kiedy większość uczestników rynku planuje pozbyć się części swoich zasobów w BTC.

Jednym z tych, którzy podjęli temat jako pierwsi był Josh Rager. Zapytał ludzi o to, ile bitcoinów planują sprzedać na najbliższym szczycie:

Co ciekawe, odpowiedź, która otrzymała najwięcej głosów (34,3%) sugeruje, że w przypadku kolejnego szczytu cenowego inwestorzy planują sprzedać większość, jeśli nie wszystkie posiadane BTC.

Warto również zauważyć, że bardzo zbliżony odsetek respondentów (31,6%) zadeklarował, że sprzedałby mniej niż 25% pozycji BTC.

Niektórzy komentujący wskazywali, że wielu inwestorów planuje trzymać swoje monety nawet po następnym szczycie. Inni przypomnieli, że każdy cykl ma swój szczyt i zniesienie. W związku z tym poradzili nawet najbardziej zagorzałym HODLom, aby w pewnym momencie rozważyli realizację zysków.

Za jaką cenę byś sprzedawał?

W innej ankiecie, którą zainicjował Filb Filb rzucono nieco światła na ceny docelowe, po których bitcoinowi inwestorzy mogliby chcieć sprzedawać:

Okazało się zatem, że uczestnicy ankiety zaczęliby „intensywnie myśleć o sprzedaży niektórych bitcoinów”, gdy cena aktywa osiągnie wymiar sześciocyfrowy. Ponad 40% zrobiłoby to przy cenach od 100 000 do 300 000 USD, podczas gdy 26,3% czekałoby, aż BTC przekroczy 300 000 USD.

Komentarze