Galaxy Digital Mike’a Novogratz’a przejmuje BitGo

Galaxy Digital Holdings Mike’a Novogratz’a zakupi udziały dużego depozytariusza kryptowalut – BitGo. Wartości transakcji opiewa na około 1,2 miliarda dolarów.

Galaxy Digital Holdings, firma świadcząca usługi finansowe skoncentrowane na kryptowalutach, prowadzona przez Michaela Novogratz’a, zgodziła się na zakup BitGo, depozytariusza aktywów cyfrowych. Obydwie strony transakcji stwierdziły, że przejęcie ma na celu zwiększenie poziomu obsługi inwestorów instytucjonalnych w zakresie kryptowalut.

Dwa słowa o stronach transakcji

Założona w 2013 roku BitGo z siedzibą w Kalifornii jest firmą zajmującą się bezpieczeństwem aktywów cyfrowych. W ciągu ostatnich ośmiu lat firma była odpowiedzialna za 20% wszystkich globalnych transakcji BTC i obsługę przechowywania ponad 400 cyfrowych monet. Wartość AUM BitGo wzrosła w tym czasie do ponad 40 miliardów dolarów.

Galaxy Digital to firma zajmująca się usługami finansowymi i zarządzaniem inwestycjami. Ogłosiła ona właśnie dzisiaj, że ​​członkowie jej zarządu zgodzili się na zakup krypto depozytariusza.

Warunki przejęcia

Warunki umowy o przejęciu przewidują, że akcjonariusze BitGo otrzymają 33,8 mln nowo wyemitowanych akcji zwykłych Galaxy Digital i 265 mln USD w gotówce. Ostatecznie, łączna wartość transakcji wyniesie około 1,2 miliarda dolarów na podstawie ceny akcji Galaxy Digital z 4 maja.

Strony spodziewają się zamknięcia transakcji do końca roku. Po sfinalizowaniu przejęcia Galaxy Digital planuje stać się „wiodącą globalną platformą z pełnym zakresem usług dla instytucji poszukujących dostępu do gospodarki kryptowalutowej”.

Michael Novogratz, prezes Galaxy Digital, powiedział, że jego firma stanie się „punktem kompleksowej obsługi” dla większych inwestorów. Dodał, że zakup BitGo „znacznie” przyspieszy misję jego firmy polegającą na „zinstytucjonalizowaniu ekosystemów zasobów cyfrowych i technologii blockchain”:

„Siła technologii, rozwiązań i ludzi, których będziemy mieć w wyniku tego przejęcia, odblokuje wyjątkową wartość dla naszych klientów i zapewni długoterminowy wzrost naszej połączonej działalności. Cieszymy się, że możemy powitać Mike’a Belshe i utalentowany zespół BitGo w Galaxy Digital.” – podsumował Novogratz.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze