Dziś Bitcoin Pizza Day | Masz ochotę na darmowe bitcoiny?

Dziś Bitcoin Pizza Day. Społeczność organizuje z tego powodu wiele interesujących inicjatyw. Masz ochotę na darmowe bitcoiny?

Co to jest Bitcoin Pizza Day?

W 2010 roku Laszlo Hanyecz, jeden z pierwszych użytkowników Bitcoina, zamówił dwie pizze za 10 000 BTC, kwotę, która w tamtym czasie była warta zaledwie 25 dolarów.

„Zapłacę 10 000 BTC za kilka pizz…”napisał Hanyecz na forum BitcoinTalk, kontynuując:

niech będą 2 duże to zostanie mi coś na następny dzień. Lubię mieć resztki, aby coś poskubać. Możesz zrobić pizzę własnoręcznie i przynieść do mojego domu albo zamówić z dowozem. Chciałbym dostać jedzenie do domu z dostawą w zamian za Bitcoiny, żebym nie musiał przygotowywać ani zamawiać tego samemu. Coś w stylu talerza śniadaniowego w hotelu, gdzie dostajecie coś do jedzenia i jesteście zadowoleni.

Lubię takie dodatki jak cebula, papryka, kiełbasa, pieczarki, pomidory, pepperoni itp. Klasyczne dodatki bez jakiś udziwnień jak ryby lub coś w tym stylu. Lubię także klasyczne pizze z serem, które są tańsze lub łatwiejsze do zrobienia.

Jeżeli jesteś zainteresowany to daj mi znać i coś wykombinujemy”.

Laszlo Hanyecz post
Źródło: Bitcointalk

Wkrótce inny użytkownik BitcoinTalk przyjął ofertę i zamówił dwie pizze od Papa John’s na adres Hanyecza.

Jedenaście lat później to samo 10 000 BTC jest warte już ponad 350 milionów dolarów, a data ta jest obecnie dorocznym świętem jako upamiętnienie faktu, że jak BTC zostało wydane wówczas po raz pierwszy na produkt/ usługę w realu.

Darmowa pizza, darmowy bitcoin…

Kilka firm z branży kryptowalut (i nie tylko) zdecydowało się na celebrację Bitcoin Pizza Day w sposób szczególny. Slice, we współpracy z PizzaDAO rozdaje w całych Stanach Zjednoczonych ponad 2500 pizz. W międzyczasie Papa John’s daje klientom z Wielkiej Brytanii 10 funtów lub darmowe BTC pod warunkiem złożenia zamówienia za minimum 20 funtów.

Giełdy kryptowalut organizują konkursy. Binance umożliwia aktualnie traderom zbieranie wirtualnych „składników” pizzy, aby mieć szansę na „uszczknięcie” kawałka z bitcoinowej puli nagród. Podobną aktywność prowadzi Gate.io.

Co więcej, firmy z sektora kryptowalut nagradzają zaangażowanie fanów w mediach społecznościowych. Paxful, BZ Africa i Beldex dadzą użytkownikom, którzy opisują lub projektują swoją idealną pizzę, szansę na wygranie kryptowalut. Huobi, OceanEX, CoinTiger i Sesterce rozdają darmową kryptowalutę tym, którzy podają dalej lub udostępniają ogłoszenia o konkursach.

Gemini UK i OKCoin rozdają darmowe kupony na pizzę, a BitBuy rozdaje użytkownikom karty podarunkowe UberEats.

Inne wydarzenia

Na tym zabawa się nie kończy. Z okazji Dnia Pizzy YouHodler funduje darmową Teslę. W losowaniu udział wezmą użytkownicy, którzy wpłacili ponad 1000 USD na usługę pożyczkową. Ballet rozdaje breloki do pizzy klientom, którzy kupią metalowy portfel.

Kolekcjonerzy tokenów niewymienialnych (NFT) mogą również kupować kryptowalutowe NFT z różnych projektów, takich jak RarePizzas i CryptoPizza.

Wreszcie, niektóre firmy przekazują darowizny na cele charytatywne. Fidelity Digital Assets przekaże darowizny na rzecz Global Food Banking. Nowa marka Bitcoin Pizza Anthony’ego Pompliano przekaże z kolei wsparcie na rzecz Funduszu Rozwoju Bitcoin Fundacji Praw Człowieka.

Więcej szczegółowych informacji na temat pizzy zakupionej za 10 000 BTC przeczytasz tutaj

A czy Ty natknąłeś się na jakieś ciekawe wydarzenia związane z Bitcoin Pizza Day? Jeśli tak, zostaw namiary w komentarzu.


Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze