Coinbase wydało oświadczenie: „Nie gwarantujemy bezpieczeństwa depozytów”

,,Klienci, którzy chcą korzystać z obu bloków w czasie hard forka, powinni wycofać swoje BTC z Coinbase, ponieważ nie możemy przewidzieć tego, co stanie się podczas hard forka lub kiedy możliwy będzie dostęp do obu łańcuchów” – czytamy na oficjalnym blogu firmy dostarczającej przeglądarkowe portfele.

Coinbase zapewnia, że będą wspierać Bitcoin Unlimited w przyszłości, w zależności od sytuacji na rynku oraz stabilności protokołu. Obecnie jedyną wersją waluty, którą wspierają jest Bitcoin Core z oznaczeniem BTC.

W oświadczeniu można również przeczytać, że marka zastrzega sobie prawo do przemianowania łańcuchów w zależności od tego, który z nich będzie cieszyć się znaczącym wsparciem górników.

 

David Farmer – Menedżer ds. Strategii Rozwoju – uspokaja, że zespół podejmie współpracę z giełdami, aby zapewnić możliwie „bezbolesne” wdrażanie hard forków w przyszłości. Dodaje jednak, iż mogą nastąpić czasowe zawieszenia wpłat i wypłat Bitcoina na platformę.

 

Wydanie komunikatu należy interpretować w kontekście wcześniejszego oświadczenia blisko 20 największych giełd kryptowalut. Zapowiedziały one wdrożenie procedur przygotowujących platformy na potencjalny hard fork, oraz zadeklarowały pełną odpowiedzialność za utrzymanie porządku na rynku giełdowym. Takie deklaracje z pewnością uspokajają użytkowników i świadczą o profesjonalizmie giełd. Z drugiej jednak strony potwierdzają, iż prawdopodobieństwo hard forka wzrasta. Bitcoin Unlimited ma bowiem poparcie na poziomie prawie 40 proc.

Źródło: nodecounter.com

Sam CEO Coinbase Brian Armstrong przyznał na forum reddit.com, że nie popiera postawy giełd:

„Nie ma sensu mówić, że BTC może być modyfikowany tylko przez jeden zespół developerów. Jeżeli któraś wersja ma przytłaczające poparcie górników i użytkowników to właśnie ona powinna być nazywana Bitconem”.

Wymienił również kilka giełd, które nie podpisały ani później nie odniosły się do w/w oświadczenia takie jak: GDAX, Poloniex czy Gemini.

„To pokazuje, że w środowisku są różne opinie.”

dodał.

Rzeczona różnorodność stwarza potencjalną sytuację, w której część giełd będzie używać łańcucha Bitcoin Core oznaczonego jako BTC, podczas gdy inne łańcucha Bitcoin Unlimited również oznaczonego jako BTC – oczywiście jeżeli ta wersja zdobędzie odpowiednie poparcie. Wydaje się, że żadna strona nie chce podziału łańcucha, równocześnie jednak żadna nie chce ustąpić.

 

MW.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze