Coinbase umożliwi Amerykanom zaciąganie pożyczek zabezpieczonych bitcoinem

1 949

Amerykańska giełda kryptowalut Coinbase idzie na całość, oferując kryptowaluty przed rzekomą hossą, listując projekty DeFi, pożądane altcoiny, a teraz produkt pożyczkowy z wykorzystaniem BTC.

Giełda Coinbase ogłosiła dzisiaj, że jej klienci w USA mogą zaciągać pożyczki gotówkowe o wartości do 30% posiadanych zasobów w bitcoin. Usługa będzie wdrażana stopniowo, aby docelowo objąć swoim zasięgiem wszystkie stany USA.

„Większa kontrola” nad zasobami kryptowalut

Przedstawiciel Coinbase stwierdzili, że chcą dać klientom „jeszcze większą” kontrolę nad ich inwestycjami w kryptowaluty, oferując jednocześnie bezpieczny dostęp do gotówki. Po ogłoszeniu klienci z USA w kwalifikujących się stanach, zostaną zaproszeni do dołączenia do listy oczekujących na opcję pożyczenia do 30% wartości ich zasobów BTC.

Jak podkreśla giełda, ogłoszenie było odpowiedzią na opinie klientów których interesuje możliwość uwolnienia kapitału na codzienne transakcje. Wynika to z faktu, że bitcoin i inne kryptowaluty nie są obecnie powszechnie używane/ akceptowane do płatności.

Dzięki funkcji pożyczki użytkownicy mogą uwolnić gotówkę na natychmiastowe wydatki bez konieczności sprzedaży bitcoinów i ponoszenia wysokich opłat za debet na kartach kredytowych.

„Słyszymy od klientów, że potrzebują gotówki na wydatki, takie jak remont domu lub naprawa samochodu, ale nie chcą przedwcześnie sprzedawać swoich kryptowalut ani zaciągać wysokooprocentowanych pożyczek, które mogą wiązać się z 20% + RRSO” – podał Coinbase, dodając że „pożyczki zabezpieczone portfelem” umożliwiają klientom „szybkie pożyczanie gotówki”.

W ogłoszeniu czytamy:

„Nie ma potrzeby wypełniania długiego wniosku ani sprawdzania zdolności kredytowej. Klienci mogą po prostu zarejestrować się za pomocą kilku kliknięć i otrzymać gotówkę na swoje konta w ciągu 2-3 dni ”.

Popyt na BTC

Posunięcie Coinbase idzie w parze ze wzrostem popytu na bitcoin i inne kryptowaluty, którym mamy do czynienia w ciągu ostatnich kilku tygodni.

Już tym tygodniu firma MicroStrategy, notowana na giełdzie Nasdaq, poinformowała, że ​​kupiła ponad 250 milionów dolarów w bitcoinach, aby chronić się przed złymi skutkami nadmiernej inflacji i drukowania pieniędzy. Firma nazwała pionierski zasób cyfrowy jako „nową, przetestowaną i lepszą” formę pieniądza niż inne istniejące opcje.

Komentarze