Bracia Winklevoss: kapitalizacja Bitcoina wzrośnie 40-krotnie

Bycze bliźniaki

Bliźniacy Winklevoss wezwali uczestników Singapore Fintech Festival do nauki o Bitcoinie, przewidując, że kapitalizacja rynkowa BTC przeskoczy niedługo kapitalizację złota.

Przemawiając podczas Singapore Fintech Festival 2020 w dniu 7 grudnia, pionierzy rynku kryptowalut – Cameron i Tyler Winklevoss potwierdzili poprzednie prognozy, że cena Bitcoina ostatecznie przekroczy cenę 500 000 USD za sztukę.

Dżentelmeni zauważyli, że ich prognozy na 500 000 USD są oparte na założeniu, że kapitalizacja rynkowa Bitcoina wzrośnie 40-krotnie, aby w przyszłości przewyższyć kapitalizację rynkową złota wynoszącą około 9 bilionów dolarów.

Jakim cudem?

Cameron zwrócił uwagę na olbrzymią ilość drukowania pieniędzy w reżimach zadłużenia i świecie walut fiducjarnych oraz obawy związane z inflacją jako wzrostem popytu na „twarde aktywa”, takie jak złoto i Bitcoin:

Bitcoin oferuje znaczną przewagę nad złotem jako dobrem pieniężnym, takie jak łatwość transferu i odporność na siły zewnętrzne wpływające na tempo jego produkcji.

Sektor kryptowalut odnotował bardzo nierównomierny rozwój geograficzny, a brak jasności regulacyjnej utrudnia rozwój biznesu i usług związanych z technologią w wielu wschodzących gospodarkach.

Pamiętajmy jednak o obietnicy technologii, która stoi za Bitcoinem. Mianowicie,  bankowości w świecie bez banków. Będziemy rozwijać także naszą giełdę Gemini na wschodzące regiony.

Rządy pomogą czy przeszkodzą?

Panowie Winklevoss opowiadają się za tym, aby prawodawcy wykorzystywali ramy regulacyjne do zmniejszania barier stojących przed start-upami pracującymi z kryptowalutami, ostrzegając, że surowe wymagania regulacyjne mogą hamować innowacje. Cameron stwierdził:

Apple zaczynał w garażu w Dolinie Krzemowej, myślę, że Facebook zaczynał w pokoju w akademiku […], trzeba uważać, aby koszty ogólne nie były tak duże, że wiele osób nie może wprowadzać innowacji w tej przestrzeni.

Tyler odrzucił również „prowokacyjną retorykę” społeczności kryptowalut, dotyczącą potencjału Bitcoina do uczynienia starego sektora finansowego niepotrzebnym, twierdząc, że rozwój branży kryptowalut zależy od współpracy z bankami:

Jeśli ludzie chcą kupić Bitcoiny, ich prawo do wartości zwykle nie dotyczy kryptowalut, ponieważ kryptowaluty są nowe. Musisz więc zbudować pomost między zespołami a tym nowym światem kryptowalut, a do tego potrzebujesz banków.

Pomimo niesamowitego roku, sektor dopiero zaczyna się rozwijać. Zwróć uwagę na Bitcoina i kryptowaluty i ucz się, ponieważ jest to największa rewolucja pieniężna i technologiczna od czasu samego Internetu. To nie jest fanaberia, zostanie tu na stałe – i zmieni pieniądze, Internet i wiele innych elementów świata wokół Ciebie. A to dopiero się zaczyna.

Finansowy Krytyk

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze