Analiza 30% spadków bitcoina | Bitcoinowy zawrót głowy

Bitcoin po raz kolejny udowadnia, że jego kurs jest wysoce zmienny. Po wczorajszym nurkowaniu poniżej poziomu 10 000 $, największa kryptowaluta świata postanowiła  wypłynąć z powrotem na ponad 11 000 $. Dużo mówi się o ostatniej 30-procentowej korekcie. Wiele osób zastanawia się teraz, czy nie przeoczyło okazji i bitcoin wrócił do rynku byka. Bitcoinowy zawrót głowy trwa w najlepsze. W momencie publikacji tego tekstu bitcoin notuje kurs 11467$.

Kurs bitcoina spadł dokładnie o 30%

W ciągu ostatnich 24 godzin cena Bitcoin ponownie wzrosła, zyskując 9% w ciągu dnia. Analiza poprzednich cykli rynkowych wykazała, że po prawie parabolicznym wzroście, BTC wycofało się osiem razy po około 30% w poprzednim trendzie wzrostowym. Tym razem oczekiwano korekty o podobnej wielkości. Cel został osiągnięty kilka godzin temu.

Po ostatnim wzroście kursu do 13 800 $, 30% spadek powinien mieć miejsce na wysokości 9 600 $. Na tradingview znajdziemy analizę, która potwierdza, że bitcoin spadł na 9620 $, co oznacza spadek dokładnie o 30,3%.

korekta 30%
źródło: tradingview

Analitycy komentują

Od czasu krótkotrwałego zrzutu kurs BTC wzrósł w ciągu następnych kilku godzin powyżej 11000 $. Ostatecznie osiągnął poziom około 11469 $.

„CryptoFibonacci” zauważył, że odbicie zbiegło się z 200 EMA na czterogodzinnym wykresie przed powrotem do 50 EMA, gdzie może ponownie znaleźć opór.

Inny analityk, Josh Rager, przyjrzał się sytuacji rynkowej na wykresie tygodniowym. Zauważył, że utworzenie drugiej świecy doji może wskazywać na dalsze niezdecydowanie rynku.

https://twitter.com/Josh_Rager/status/1146143562205192192

Analizy sytuacji podjął się również Tone Vays. W ponad 46-minutowym materiale video Vays analizuje nie tylko bitcoina, ale kilka innych ciekawych assetów. Jeżeli nie mieliście jeszcze okazji zobaczyć lub wysłuchać jego analiz, warto nadrobić te zaległości:

Missed the dip?

Tydzień jeszcze się nie skończył, a kurs bitcoina może spaść jeszcze bardziej. Biorąc pod uwagę jego epickie ożywienie z poziomu 9 000 $ w ciągu ostatnich kilku godzin, wydaje się, że jest to raczej mało prawdopodobne.

Co sądzicie o aktualnej sytuacji na rynku? Zapraszam do dyskusji.

Komentarze