BitCoin zyska na zawirowaniach kryptowalut? Regulacje kluczem do przewagi? Analiza Natalie Brunell

Większość osób śledzi aktualne ceny BTC i zastanawia się, czy cena osiągnęła dołek, czy też aktualnie obserwujemy tylko krótką korektę. Warto przyjrzeć się opinii Natalie Brunell, która patrzy na cenę BTC z perspektywy długoterminowej i uważa, że może on zyskać przewagę nad altcoinami. A kluczem do tego są… regulacje.

Regulacje zapewnią przewagę i wzrosty BitCoina?

Kryptowaluty są już z nami ponad dekadę, jednak wciąż brakuje regulacji. Niedawno Chiny zakazały jakichkolwiek transakcji z udziałem kryptowalut. Iran planuje zablokować dostawy energii do kopalni kryptowalut, w związku z deficytem energii elektrycznej. Natomiast na zachodzie trwają prace nad ustawami mającymi regulować rynek kryptowalut.

Wiele osób uważa, że regulacje są zagrożeniem dla kryptowalut. Natomiast Natalie Brunell widzi w tym szansę dla BitCoina. Zwraca uwagę, że ostatnie incydenty z udziałem m.in. Luny zwiększą intensywność prac nad regulacjami, a te najprawdopodobniej będą faworyzować bezpieczniejsze rozwiązania takie jak BTC. Bitcoin jest bardziej odporny na manipulacje niż altcoiny, dzięki temu powinien być lepiej postrzegany podczas wprowadzania regulacji.

Pełne spojrzenie Natalie Brunell znajdziecie w poniższym materiale Video:

Jakich regulacji możemy się spodziewać?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. W Unii Europejskiej od 2020 roku trwają prace nad projektem MiCA, który ma na celu regulować rynek kryptowalut. Wprowadza obowiązek m.in. publikacji White Paper i dostarczenia ich do nadzorców rynku finansowego, a te będą mogły zabronić emisji. Ponadto emitent będzie musiał posiadać fundusze własne na odpowiednim poziomie, żeby kryptowaluta mogła wystartować.

Dodatkowe obowiązki będą spoczywać także na dostawcach usług w zakresie krypto aktywów, czyli m.in. giełd kryptowalut.

Według niektórych ekspertów nowe regulacje wpłyną negatywnie na rynek kryptowalut w UE zmniejszając dostępność krypto-aktywów dla mieszkańców Europy. Warto jednak przytoczyć materiał kanału Polityka Zagraniczna pokazujący jak Europejskie regulacje wpływają na światowe rynki:

Pokazuje to, że regulacje UE mogą mieć znacznie większy wpływ na rynek kryptowalut niż np. Chińska cenzura.

Może cię zainteresuje:

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!
Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom