Bitcoin skacze powyżej 14 000 USD po raz drugi w ciągu tygodnia

To już drugi raz w ciągu tygodnia, kiedy bitcoin skacze powyżej 14 000 USD. W towarzystwie tego ruchu wiele altcoinów zalicza wzrosty. Całkowita kapitalizacja rynku kryptowalut zbliża się do 400 miliardów dolarów.

Bitcoin ponownie na krótko przekroczył 14 000 USD. Niektórzy uważają, że może to być związane z doniesieniami odnośnie wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych.

Czy bitcoin reaguje na wiadomości wyborcze w USA?

Pierwszy atak BTC na 14 000 USD miał miejsce w ubiegłą sobotę. Wtedy to, po raz pierwszy od stycznia 2018 r. cena powędrowała powyżej tego kluczowego poziomu Jednak od tego czasu kryptowalucie nie udało się utrzymać wartości na zadanym poziomie.

W rzeczywistości, w ciągu kolejnych kilku dni kurs BTC spadł nawet (dwukrotnie) poniżej 13 300 USD. Dopiero wczoraj „król kryptowalut” zebrał w sobie siły do ruchu w górę wykresu. Ostatecznie, udawało mu się utrzymać ponad 13 500 USD przez większość czasu w ciągu ostatniej doby.

Zaledwie kilka godzin temu bitcoin ponownie przypuścił atak na 14 000 USD. Cena wzrosła do 14 050 USD (na Bitstamp), po czym powróciła do obecnego poziomu, rzędu 13 700 USD.

bitcoin 14 000
bitcoin zalicza 14 000 USD po raz drugi w ciągu tygodnia; źródło: tutaj

Co ciekawe, wzrost cen zbiegł się w czasie z pojawieniem się doniesień, że obecny prezydent USA Donald Trump stał się faworytem do wygrania wyborów prezydenckich w 2020 roku.

Niedługo po wzroście ruszyła wyprzedaż. W ciągu ostatniej godziny, a bitcoin zwiększył straty z 13730 USD do 13530 USD. Groźba Trumpa dotycząca zaprzestania liczenia głosów zwiększyła polityczną niepewność i wywołała wstrząs na tradycyjnych rynkach.

„Chcemy, aby głosowanie zostało wstrzymane. To oszustwo dla amerykańskiej opinii publicznej, to wstyd dla naszego kraju” – powiedział Trump. „Przygotowywaliśmy się do wygrania tych wyborów i szczerze mówiąc, wygraliśmy te wybory”.

Historia pokazuje, że ​​wybory mogą mieć niebagatelny wpływ na tradycyjne rynki finansowe. Korzystając z charakterystycznej dla siebie zmienności, rynek kryptowalut mógłby zareagować jeszcze ostrzej i szybciej.

Przeczytaj również:

Bitcoin skacze powyżej 14 000 USD | Altcoiny w górę

Większość alternatywnych aktywów cyfrowych cieszy się, w ostatnich dniach, coraz lepszymi wynikami. Bitcoin zwiększył swoją dominację na rynku o około 6% w ciągu kilku tygodni.

Większość altcoinów również pomalowała się wczoraj na czerwono, ale odrobiły część ostatnich strat. Ethereum i Ripple wzrosły o ponad 2% i zbliżyły się odpowiednio do 385 USD i 0,24 USD. Polkadot (2%) wzrósł powyżej 4 USD. Jednym z najbardziej imponujących wyników ostatnich dni zdaje się być ADA ze skokiem wartości o 4,4%.

rynek altcoinów
rynek altcoinów; źródło: tutaj

Na koniec dodajmy, ze kapitalizacja rynkowa kryptowalut wzrosła od wczoraj o około 10 miliardów dolarów.

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze