To the Moon | Peregrine-1 zabierze 1 BTC na Księżyc

Bitmex nawiązał współpracę z firmą Astrobotic Technology, aby wysłać 1 fizyczny bitcoin (BTC) na Księżyc. Astrobotic skieruje ​​swój pierwszy, komercyjny lądownik na powierzchnię ziemskiego satelity w czwartym kwartale tego roku, a fizyczny Bitcoin będzie ładunkiem na pokładzie Peregrine-1. To the Moon!

Start został zaplanowany na listopad tego roku, czyli jeszcze przed misją Doge-1 przez SpaceX i Elona Muska zaplanowaną na przyszły rok. Kiedy już wyląduje na Księżycu, lądownik Peregrine-1 wraz z bitcoinem „pozostanie […] na powierzchni Księżyca, dopóki jakakolwiek przedsiębiorcza dusza nie pojawi się tam, by go sobie zabrać”.

Fizyczny bitcoin Bitmexa

Według zespołu Bitmex, fizyczna moneta będzie również przypominać monety Casascuis z 2013 roku i będzie zawierać jednego bitcoina pod adresem, który będzie znajdował się pod widocznym hologramem. Moneta „będzie przedstawiać nazwę BitMEX, nazwę misji, datę wybicia i cenę bitcoina w momencie wybicia”:

To the Moon! „Jeden mały krok dla człowieka, jeden wielki skok dla bitcoina”

Dyrektor generalny Bitmex, Alex Höptner, wyraził optymizm, że uruchomienie i lądowanie Bitcoina na Księżycu doda wartości popularnemu zwrotowi „to the Moon”:

„Moją codzienną pracą jest pomoc w odkrywaniu potencjału kryptowalut poza walutami fiducjarnymi, więc bycie częścią projektu mającego na celu zbadanie obecności człowieka w kosmosie poza Ziemią jest niezwykle ekscytujące. Przy całej rozmowie o bitcoinie lecącym na Księżyc, naprawdę to zrobimy. Nie moglibyśmy być bardziej szczęśliwi niż teraz, mogąc wspierać próbę Astrobotic umieszczenia komercyjnego lądownika na Księżycu.”

Więcej na temat planowanej misji bitcoina na Księżyc przeczytasz tutaj

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze