Bitcoin na PlayStation | Sony szykuje duże zmiany?

4 887

Firma Sony Interactive Entertainment opublikowała w tym miesiącu patent, który może potencjalnie utorować drogę użytkownikom PlayStation do obstawiania konkurencyjnych wydarzeń e-sportowych za pomocą bitcoinów.

Patent Sony

Patent zatytułowany jest „E-sports Betting Platform”. Chociaż nie odnosi się wyłącznie do PlayStation, wspomina bitcoiny i inne kryptowaluty jako potencjalne narzędzie do zakładów. W dokumencie czytamy, że ​​„zakłady mogą być pieniężne, wyrażone np. w bitcoinach, lub mogą być niepieniężne, np. w aktywach gry, prawach cyfrowych i wirtualnej walucie”.

W dokumencie pojawia się sugestia, że użytkownicy mogą obstawiać wydarzenia e-sportowe na żywo, oglądając je w czasie rzeczywistym.

Jakkolwiek patent został zgłoszony już w 2019 roku, to opublikowano go stosunkowo niedawno. Podobnie jak w przypadku wielu patentów, trudno jest wyrokować co do przyszłej żywotności lub prawdopodobieństwa wdrożenia.

Zmiana reguł gry?

Legalizacja hazardu sportowego nadal postępuje w poszczególnych stanach w USA. Obecnie, na zawieranie tego rodzaju zakładów zezwala prawo 21 stanów.

Wdrożenie patentu ma aktualnie charakter bardziej spekulacyjny, ale może obejmować uczenie maszynowe w celu wyliczania szans. W dokumencie pada też sugestia odnośnie możliwości obstawiania przeciwko znajomym lub innym widzom. Inne spekulacje dotyczą tego, że obstawianie „praw cyfrowych” może odnosić się do NFT.

Tradycyjne sporty typu stick-and-ball spowodowały, że coraz więcej firm bukmacherskich włączało się do tradycyjnych transmisji. Patent Sony sugeruje tutaj coś podobnego, na przykład „nakładkę interfejsu użytkownika, która może pojawić się w transmisji, aby użytkownik mógł zawierać zakłady”.

Kolejny potencjalny gracz w branży kryptowalut?

Gry, od konkurencyjnych e-sportów po tradycyjne gry hazardowe i zakłady, nadal integrują się z blockchain i kryptowalutami. Na przykład, tuż na początku tego miesiąca Resorts World Las Vegas nawiązał współpracę z giełdą kryptowalut Gemini.

Moment upublicznieniapatentu jest jednak niewątpliwie intrygujący. Nie tylko zeszłoroczne wydanie PlayStation 5 nadal cieszy się dużym zainteresowaniem, ale także Sony przejęło niedawno organizatora turniejów Evo. Evolution Championship Series (Evo) to największy na świecie turniej gier walki. Evo jest gospodarzem zmagań opartych na takich tytułach jak Mortal Kombat i Street Fighter.

Komentarze