Bitcoin i złoto | Wynik korelacji 0,84 wg Excalibur Pro

2 349
The Wall Street Journal poinformował 28 grudnia, że ​​według danych firmy badawczej Excalibur Pro Inc., Bitcoin  zachowywał w zeszłym tygodniu korelację 0,84 w stosunku do złota. Takie wieści nie są zupełnie nieoczekiwane. Wielu inwestorów z tradycyjnych rynków wpompowało pieniądze do sieci BTC, więc Bitcoin zachowuje się podobnie, jak tradycyjne aktywa. Należy pamiętać, że nadal inwestycje w niego mogą okazać się bardzo ryzykowne.

0,84 w korelacji do złota

Wynik korelacji -1 oznacza, że ​​BTC i złoto są powiązane w sposób odwrotnie proporcjonalny. Wynik +1 oznacza doskonałą korelację między cenami BTC a złotem. Oznaką takiego wskaźnika są wzrosty ceny BTC wraz ze wzrostem wartości złota.

Środowiska BTC i innych kryptowalut zawsze zabiegały o napływ pieniędzy z instytucji. To wsparcie w badaniach i rozwoju nowych przypadków zastosowania napędza wzrost kryptowalut, zarówno pod względem wartości, jak i popularności. The Wall Street Journal przytacza przykłady finansowania instytucjonalnego, takich jak Bitcoin Investment Trust, sprzedawanych przez Grayscale Investments. Przez cały 2018 r. Bitcoin Investment Trust (GBTC) był wart ponad 1 mld USD. W końcu jednak spadł poniżej tego poziomu i obecnie wynosi blisko 900 mln USD. Warto zauważyć, że GBTC jest jedynym aktywem oferowanym na rynku akcji, którego głównym składnikiem jest Bitcoin.

WSJ utrzymuje pozycję, że korelacja Bitcoina z rynkami tradycyjnymi z czasem będzie coraz bliższa. Tradycyjny kapitał w dalszym ciągu trafia na rynki kryptowalut. Niektóre kryptowaluty próbują przyciągnąć wsparcie instytucji, dostosowując się do przepisów i usług, takich jak handel futures. Kapitał w obszarze inwestycji i blockchain rósł z biegiem lat. Jak donosi dziennik Wall Street Journal, wzrost nastąpił z 96 milionów dolarów w 2013 roku, do łącznej wartości ponad 2 miliardów dolarów w 2017 roku.

BTC = „cyfrowe złoto”

Bitcoin został nazwany „cyfrowym złotem” i przez wielu jest uważany za lokatę wartości, podobnie jak złoto. Podczas rajdu byka z końca 2017 roku można było myśleć, że Bitcoin ma niewiele wspólnego z zachowaniem tradycyjnych aktywów. Niektórzy sądzili, że może być alternatywnym systemem finansowym. Jednak był to czas był bardzo niespokojny pod względem cen, które spadły o prawie 80% od najwyższego poziomu w grudniu 2017 r. Przy pieniądzach płynących od tradycyjnych inwestorów jest całkiem prawdopodobne, że ceny BTC mogą rosnąć i spadać w zgodzie ze złotem.

Zapraszam do dyskusji.

Komentarze