Bitcoin akceptowany przez dwa nowojorskie przedszkola

Dwa nowojorskie przedszkola dodały nową możliwość płatności za czesne, które swoją drogą nie jest małe. Rodzice od teraz będą mogli opłacić miejsce za pomocą Bitcoin. Nie jest to jednak jedyna akceptowana kryptowaluta, bowiem na równi można zapłacić Ethereum i Litecoinami.

Informacją podzielił się Marco Ciocco, który jest współzałożycielem i przewodniczącym The Montessori Schools. Właśnie owe placówki postanowiły zaakceptować kryptowaluty jako metodę płatności, by po prostu je ułatwić poprzez rozszerzenie katalogu. Szkoły będą w tym zakresie współpracować z Coinbase.

bitcoin ny

Przedszkola te są jednymi z bardziej ekskluzywnych i nie należy spodziewać się masowych adopcji w ślad za nimi. Tym nie mniej jest to pewien znaczący krok. Jak bowiem zaznacza Ciocco to rodzice prosili o taką metodę płatności. Nie był to pomysł samych instytucji, lecz w związku z licznymi głosami postanowiły przyjrzeć się bliżej sprawie. Pomyślne przejście wszystkich procedur i faktycznie uruchomienie płatności zajęło ponad rok.

Rodzice, którzy byli early adopterami mają teraz wspaniałą okazję wykorzystać aprecjację ich cyfrowych dóbr i użyć ich by opłacić edukację ich dzieci – coś co będzie miało unikatowy wpływ na ich życie oraz rodziny

powiedział Marco Ciocco

Czesne wynosi blisko 31 000$ za rok, a więc jest dość spore – ponad 115 000zł. Taka kwota wystarczyłaby na opłacenie jednego semestru nauki na Harvardzie, który uchodzi za jeden z najbardziej prestiżowych uniwersytetów na świecie (i przy okazji jeden z najdroższych). Na gruncie polskim zaś, wręcz do otwarcia przedszkola. Jednakże trzeba wziąć pod uwagę, iż mowa o przedszkolu zlokalizowanym na Manhattanie, gdzie koszt samego gruntu jest jednym z największych na świecie nie wspominając o mieszkaniu czy kosztach życia. Równocześnie w tej najbardziej ekskluzywnej dzielnicy Nowego Jorku żyje wielu milionerów, którzy być może dzięki nowej metodzie płatności poznają kryptowaluty oraz Bitcoin i zaczną szerzej interesować się tą tematyką.

MW.

 

Komentarze