Bitcoin 22.0 | Co nowego w nowej wersji Bitcoin Core?

2 160

Deweloperzy Bitcoin Core wypuścili pierwszą aktualizację z obsługą Taproot, integracją sieci ukierunkowaną na prywatność i rozszerzonymi możliwościami multi-sig.

Bitcoin Core, podstawa oprogramowania sieci Bitcoin (BTC), osiągnął 22 iterację swojego software’u. W przeciwieństwie do poprzednich wersji, jego sygnatura nie zaczyna się od cyfry 0. Co nowego w Bitcoin Core 22.0?

Bitcoin (BTC) wita obsługę Taproot

Zgodnie z treścią oficjalnego doniesienia o wydaniu Bitcoin Core 22.0 udostępnionych na stronie Bitcoin Core, nowy release zastąpił dotychczasową wersję 0.21.0.

Obszerne wyjaśnienie nowej wersji zostało opublikowane przez byłego głównego dewelopera Bitcoin (BTC), Wladimira J. van der Laana. Zgodnie z treścią doniesień, Bitcoin Core obsługuje teraz Taproot, który jest na dobrej drodze, aby być najważniejszą aktualizacją Bitcoin (BTC) od czasu aktywacji SegWit.

Dzięki Taproot, sieć Bitcoin (BTC) będzie bardziej skoncentrowana na prywatności. Ilość danych wykorzystywanych w transakcjach zostanie zmniejszona, tak aby spadły również koszty transakcji.

Po raz pierwszy aktualizacja Taproot została zaproponowana w 2018 r. przez ówczesnego dyrektora ds. technologii w studiu deweloperskim Blockstream Bitcoin, Gregory’ego Maxwella. Aktywacja Taproot ma nastąpić w listopadzie.

Więcej szczegółowych informacji na temat Taproot znajdziesz tutaj:

Więcej kluczy w Multi-Sig

Oprócz obsługi Taproot, w GUI nowej wersji uwzględniona została obsługa portfeli sprzętowych. Bitcoin Core 22.0 będzie również obsługiwał protokół Invisible Internet Project (I2P). Ten protokół działa jako protokół prywatności w połączeniu internetowym. Ideologicznie jest to sieć anonimizacji, taka jak Tor.

Wreszcie, adresy Segwit Bitcoin mogą teraz wykorzystywać 20 kluczy do autoryzacji wyjść multi-sig zamiast 16 kluczy w Bitcoin Core 0.21.0.

Więcej informacji na temat natury i działania adresów multisygnaturowych znajdziesz tutaj:

Może Cię zainteresować:

Komentarze