Bitcoin po 10,000$ – Breadwallet ostrzega

Obecna hossa na rynku kryptowalut i Bitcoina wprawia inwestorów w coraz większą euforię. Łatwo wtedy zapomnieć o zdrowym rozsądku. Breadwallet postanowiło poradzić coś w tej kwestii. Wydało mini-przewodnik jak zachować się w trakcie bańki Bitcoin. Szacuje, że szczyt może przekroczyć nawet 10,000$.

Breadwallet to jeden z wielu portfeli Bitcoin służących przechowywaniu kryptowaluty. Dostępny jest on na platformach iOS oraz Android. Firma bacznie przygląda się obecnej sytuacji Bitcoina i w przeciwieństwie do większości społeczności jest lekko zaniepokojona. W historii „cyfrowego złota” zdarzały się już gwałtowne wzrosty wartości, zwane potocznie bańkami, które w chwili pęknięcia skutkowały utratą środków wielu inwestorów. Podatni na emocje i silne wahania kursu są zwłaszcza nowi gracze na rynku.

Breadwallet wskazuje, iż najprawdopodobniej stoimy u progu kolejnej – czwartej już – bańki na Bitcoinie. Z tego powodu firma przygotowała krótki przewodnik, w którym opisuje jak rozpoznać bańkę, jak wygląda oraz jak się zachować, aby nie stracić kapitału. Wg firmy możliwe jest osiągnięcie przez monetę poziomu nawet 10,000$. Jednak poziom ten będzie jedynie chwilowy, zaś stabilizacji przyjdzie szukać na poziomach nawet trzycyfrowych.

Wraz z wielką szybkością wzrostu Bitcoina w ostatnim czasie istnieje spora szansa, że stoimy u progu kolejnej wielkiej bańki. Jeżeli historia jest kluczem do zrozumienia przyszłości, to jest bardzo prawdopodobne, iż cena zachowa się podobnie jak po załamaniu się poprzednich – zatrzyma się na poziomach poniżej tysiąca dolarów, gdy tylko opadnie euforia i emocje na rynku

– można przeczytać w oświadczeniu

W jaki sposób zatem rozpoznać bańkę? Wg breadwallet wskazują na to cztery czynniki. Po pierwsze gdy cena zaczyna naprawdę dynamicznie rosnąć ustanawia nowe rekordy. Po drugie, gdy cena jest już naprawdę blisko szczytu to pojawia się uwaga ze strony mainstreamowych mediów. Po trzecie, nie będziemy w stanie rozpoznać, że to już jest szczyt aż minie przynajmniej miesiąc od tego momentu. I wreszcie ostatnim wskaźnikiem ma być określanie Bitcoina mianem martwego, wieszczenie jego końca i upadku. Breadwallet jest jednak przekonane, że nie będzie to koniec monety, a sam kurs ustabilizuje się na poziomie wyższym niż szczyt poprzedniej bańki (z końca 2013r). Czy przewidywania firmy się sprawdzą pokaże czas, jednak z pewnością wskazuje to, że Breadwallet nie jest obojętne wobec losu swoich użytkowników, co należy odnotować na plus.

 

MW.

Komentarze