Amerykański gigant oficjalnie uznał BTC za walutę

Tegoroczna edycja najpopularniejszego arkusza kalkulacyjnego, Microsoft Excel będzie umożliwiała użytkownikom operowanie na danych powiązanych z Bitcoinem – poinformował Martin Butler, członek zarządu firmy.

W 2017 roku Excel będzie rozpoznawał format Bitcoina i pozwalał na formatowanie, obliczenia i analizy danych zawartych w tej walucie. Nowe możliwości będą dostępne w Excelu działającym na Windows 10, Androidze, Mac OS i iOS. Zarówno na wersjach desktopowych, jak i mobilnych

poinformował na swoim profilu w portalu LinkedIn, wymieniając wsparcie Bitcoina, jako drugą co do ważności nowość w nadchodzącym roku.

To nie pierwszy raz, kiedy Microsoft aktywnie wspiera rozwój kryptowalut. Od dwóch lat, w ramach usługi Microsoft Azure, wielkie przedsiębiorstwa mogą wykorzystywać Blokchain w swoich rozliczeniach finansowych. Amerykański gigant wykorzystuje podobne rozwiązania również w innych usługach.

Oczywiście w ramach Excela, podobnie jak w każdym pakiecie biurowym, sama nazwa waluty nie musi być kluczowa do dokonywania wszystkich obliczeń. Zakwalifikowanie BTC jako jednej z oficjalnych walut jest jednak kolejnym potwierdzeniem ze strony wielkiego biznesu, że znaczenie bitcoinów stale rośnie.

Zainteresowanie, na który duży wpływ mają niedawne wzrosty ceny bitcoina, często idzie w parze z poważnymi obawami rządów. Rosjanie ostrzegają, że ich użycie może poważnie zagrozić gospodarce, a Unia Europejska chce dokładniej kontrolować obrót wirtualnym pieniądzem.

Komentarze