82% milionerów rozważa inwestycję w kryptowaluty?

Rok  2022 był burzliwy. Oberwały nie tylko kryptowaluty. Wysoka inflacja, widmo kryzysu gospodarczego, energetycznego, napięta sytuacja geopolityczna. To wszystko odbiło się m.in. na cenach kryptowalut. Jednak badanie przeprowadzone przez Devere Group pokazuje, że milionerzy są zainteresowani kryptowalutami.

Inwestycje pomimo trudnego okresu?

Jak możemy przeczytać na stronie prezentującej wyniki badania: źródło

Osiem na 10 osób o wysokiej wartości netto (HNW) poprosiło swoich doradców finansowych o włączenie kryptowalut, takich jak Bitcoin, do swoich portfeli w ciągu ostatnich 12 miesięcy – pomimo trudnego roku 2022 na rynku.

82% klientów posiadających od 1 do 5 milionów funtów aktywów, które można zainwestować, szukało porady w sprawie kryptowalut.

Sceptycy mogą stwierdzić, że na początku 2022 roku obserwowaliśmy wzrosty – pomiędzy styczniem a kwietniem cena bitcoina rosła. Jednak możemy przeczytać w raporcie, że milionerzy aktywnie szukali porad dotyczących włączenia walut cyfrowych do swoich portfeli inwestycyjnych.

Ponadto dyrektor generalny deVere uważa, że zainteresowanie kryptowalutami będzie rosło wraz z wychodzeniem z rynku niedźwiedzia. Jest on pozytywnie nastawiony do najbliższej przyszłości kryptowalut:

Bitcoin jest na dobrej drodze do najlepszego stycznia od 2013 r. w oparciu o nadzieje, że inflacja osiągnęła szczyt, polityka pieniężna stała się bardziej korzystna, a różne kryzysy w sektorze kryptograficznym, w tym głośne bankructwa, są teraz w lusterku wstecznym

Co to tak naprawdę oznacza?

Warto podkreślić, że raport podkreśla, że milionerzy szukają porad dotyczących inwestycji. Możemy w nim znaleźć fragmenty takie jak:

HNW konsekwentnie szukali porady u swoich doradców finansowych w sprawie włączenia walut cyfrowych do swoich portfeli

Ciężko tu mówić o rewolucji, ponieważ raport nie daje informacji o tym, ilu milionerów faktycznie zainwestowało w branżę kryptowalut, ani jaki procent ich portfela inwestycyjnego stanowią kryptowaluty. 

Jednak nawet tylko rozważanie inwestycji jest istotnym sygnałem, że kryptowaluty odgrywają coraz większą rolę na rynkach. Dzisiaj tworząc zdywersyfikowany portfel inwestycyjny nie sposób pominąć kryptowaluty.

Komentarze