25 transakcji bitcoin o wartości 6 miliardów dolarów w jednym bloku

Dwadzieścia piięć transakcji bitcoin o bardzo wysokiej wartości zostało zarejestrowanych 30 czerwca w jednym bloku.

Na twitterze Bitcoin Block Bot, poświęconym raportowaniu znaczących transakcji bitcoinowych (BTC) pojawiła się lista 25 transakcji bitcoin o wartości 6 miliardów dolarów. Wszystkie z nich miały miejsce 30 czerwca w ramach jednego bloku o numerze 583,139.

Pojawiły się również doniesienia, że wszystkie te transakcje utworzyły większą, liniową sekwencję transakcji. Portfel 1 inicjujący transakcję wysłał 24 392.930 62596 BTC do portfela 2 i 300 BTC do portfela 3. Ten ostatni adres odebrał łącznie 5800 BTC i był portfelem odbiorczym we wszystkich 25 transakcjach.

Portfel 2 przeniósł także 300 BTC do portfela 3 i 24 092.93013651 do czwartego portfela w łańcuchu dla kolejnych 23 transakcji. Co ciekawe, jedna transakcja pochodząca z adresu 1BUYBTC1oYQtAjktSRZUtjkeBJ15ABc5bb zawierała następujący komunikat:

“We’ll buy your Bitcoins. [email protected]

Whale alert? Jak najbardziej!

Duże portfele wielorybów były również w ruchu około godziny przed tym, jak duża czerwona świeca spowodowała 27 czerwca spadek ceny bitcoina o 1700 $.

Skoro już powracamy do tego wydarzenia warto przypomnieć kilka faktów. Według @whale_alert, wiele dużych portfeli Bitcoinów zaczęło przenosić fundusze zaledwie godzinę przed wspomnianą czerwoną świecą. W tym czasie przeniesiono BTC o wartości dziesiątek milionów dolarów. Znaczna część pochodziła z Bitfinex i BitMEX.

Widać wyraźnie, że whale alerty są w ostatnich tygodniach dość powszechne. Wraz ze wzrostami wyceny bitcoina, duzi gracze wykonują swoje ruchy.

Co sądzicie na ten temat?

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze