Bitcoin zmartwychwstanie, a „SEC wróci do klatki”? Śmiała teza eksperta

bitcoin kryptowaluty

Według założyciela Digital Assets Council of Financial Professionals (DACFP), Rica Edelmana, regulatorzy patrzą na rynek kryptowalut, w tym Bitcoin, jak na cel. Przedstawiając swój punkt widzenia na temat obecnej sytuacji w branży, Edelman stwierdził, że rosnące niepewności regulacyjne stwarzają „trudny, jeśli nie niebezpieczny czas” do polecania kryptowalut klientom.

Kryptowaluty polecane coraz rzadziej. Winny strach przed regulatorami?

Firmy finansowe wydają się frustrowane z uwagi na zagrożenie interwencją ze strony regulatorów. Te obawy podsycają niedawne działania SEC przeciwko giełdom kryptowalut – Coinbase i Binance.

Gdy SEC angażuje się w tak agresywne działania regulacyjne, nie chcesz postawić się w opozycji, by stać się następnym celem.

Ric Edelman

Dodał, że liczba doradców posiadających kryptoaktywa jest znacznie większa niż tych, którzy sugerują takie inwestycje swoim klientom. Powód? Ograniczenia nałożone przez firmy na doradców finansowych.

Według ankiety Bitwise Asset Management ze stycznia tego roku, 37% doradców zgłosiło posiadanie kryptoaktywów w swoich portfelach. Przy tym tylko… 15% deklarowało, że obecnie poleca inwestowanie w krypto swoim klientom.

Odpowiadając na pytanie o wpływ działań przeciwko Coinbase i Binance na spostrzeganie kryptowalut przez ludzi, Edelman podkreślił różnicę między krypto a przemysłem krypto.

Stwierdził, że „klasa aktywów krypto działa niezależnie od działań SEC. Jest to globalny aktyw, a ludzie poza USA szczerze mówiąc nie zwracają uwagi na to, co robi SEC, ponieważ to nie ma wpływu na podstawowe założenia inwestycyjne.”

Może Cię zainteresować: Kryptowaluty na wylocie z USA! Dosłownie – to mówią liczby

Jaka przyszłość czeka Bitcoin i inne krypto? „SEC wróci do swojej klatki”.

Według Edelmana, następne miesiące mogą przynieść istotne zmiany. Przewiduje, że uda się przeprowadzić regulacje, które „wprowadzą SEC z powrotem do swojej klatki” i skończą z „krucjatą Gary’ego Genslera”. Zdaniem eksperta, po tej korekcie, przemysł finansowy będzie mógł swobodniej angażować się w krypto, ponieważ będzie znał „zasady gry”.

Dodatkowo, Edelman przewiduje wzrost ceny bitcoina, który z pewnością zwiększy zainteresowanie wszystkimi kryptoaktywami. W połączeniu z jasnością regulacyjną, przyszłość rynku krypto jego zdaniem może być jaśniejsza, niż wydaje się dzisiaj.

Zobacz również:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze