Bitcoin zaraz przeskoczy 28 000 $ – czy to nowy rynek byka ?

Kurs Bitcoina zbliża się do 28 000 $ – czy to nowy rynek byka ?

Bitcoin odnotował ogromny wzrost w ciągu ostatnich siedmiu dni. Kurs BTC oscyluje obecnie powyżej poziomu 27 000 USD i nieuchronnie ma apetyt na znacznie więcej.

Czy to już nowa krypto hossa ?

System bankowy się załamuje a Bitcoin cięgnie rynek krypto do góry

System bankowy w USA wydaje się być na skraju załamania, ponieważ wiele banków ogłasza, że ma problemy z płynnością i inne problemy, mimo że Rezerwa Federalna próbuje pomóc bankom borykającym się z problemami.

Jednak wraz ze spadkiem akcji banków i paniką inwestorów, Bitcoin i reszta rynku kryptowalut przeżywa rajd, który niektórzy nazywają początkiem nowej hossy.

Kurs Bitcoina zbliża się do 28 000 USD

Bitcoin ogromnie wzrósł w ciągu ostatniego tygodnia, pomimo paniki na światowych rynkach finansowych w związku z problemami systemu bankowego.

Według danych CoinGecko BTC oscyluje obecnie powyżej poziomu 27 000 USD. BTC kosztuje teraz 27 574 USD, co oznacza wzrost o 6,5% w ciągu ostatnich 24 godzin i oszałamiający wzrost o 36% w ubiegłym tygodniu.

Ostatni raz BTC kosztował 27 000 USD w czerwcu ubiegłego roku, kiedy BTC spadł z 31 000 USD do 17 000 USD w ciągu kilku dni po implozji ekosystemu Terra-Luna.

Kapitalizacja rynkowa BTC wynosi obecnie 513 miliardów dolarów. Całkowita kapitalizacja rynkowa rynku kryptowalut wynosi 1,17 biliona dolarów.

Ethereum (ETH), druga co do wielkości kryptowaluta, również odnotowała znaczny wzrost, choć nie tak duży jak BTC. ETH kosztuje obecnie 1712 USD, co oznacza wzrost o 3,4% w ciągu dnia i 19,7% w ubiegłym tygodniu.

ETH/BTC spadł o 3%, najniżej od lipca 2022 roku. Niektórzy uważają, że spadnie jeszcze niżej w miarę zbliżania się terminu wypłat stakingu ETH – 12 kwietnia.

Czy to już jest nowa hossa ?

Ponieważ BTC i inne kryptowaluty nadal rosną, niektórzy uważają, że jest to początek nowej hossy.

Kryptopompę można powiązać z ratowaniem banków regionalnych przez Rezerwę Federalną USA. Jednak ceny akcji banków nadal spadały w piątek, co pokazuje, że nie ma pewności, jak obecnie wygląda system bankowy.

Dlaczego być na bierząco

Wzrost ceny BTC i innych aktywów kryptograficznych pokazuje, że niektórzy inwestorzy uciekają z systemu bankowego i są skłonni do zakupu alternatywnych aktywów, aby uniknąć potencjalnego upadku systemu bankowego. Jednak możliwe jest również, że obecna pompa jest pułapką na byki.

Przeczytaj także : Cena Bitcoina to już prawie 28 000 USD ! Szaleństwo mimo paniki na bankach?

Uwaga na możliwy zrzut Bitcoinów

Jak niedawno pisaliśmy rząd USA przenosiósł przejęte BTC o wartości 1 miliarda dolarów.

Dlatego istnieje zagrożenie w krótkim okresie związane z rządem USA.

Społeczność Bitcoina z niepokojem patrzyła na wykres BTC od wczesnych godzin 8 marca 2023 po tym, jak doniesienia wskazywały, że rząd USA zaczął przenosić swoje zasoby BTC.

Według Glassnode, platformy wywiadowczej i danych blockchain, portfele związane z rządem USA przeniosły około 40 000 skonfiskowanych BTC, czyli około 1 miliarda dolarów.

Co ważniejsze, 9861 BTC przejętych od hakera Silk Road zostało wysłanych do Coinbase, podsycając spekulacje, że BTC wkrótce doświadczy niespodziewanego zrzutu.

Może Cię zainteresuje :

Komentarze