Bitcoin wkracza w długotrwałą hossę. Tak prognozuje weteran krypto

Dan Morehead, weteran rynku kryptowalut, w swoim najnowszym liście otwartym do inwestorów zwraca uwagę na aktualną fazę wzrostu Bitcoin. Szef Pantera Capital, zarządzający majątkiem o wartości 4,2 miliarda dolarów, podkreśla niemal „kosmiczne” podobieństwo cykli rynkowych BTC. Według niego, te są efektem przejrzystych i przewidywalnych zasad ustalonych przez tajemniczego twórcę Bitcoina, Satoshiego Nakamoto.

„Kosmiczna” cykliczność ceny kryptowaluty Bitcoin

Morehead zauważa, że zasady halvingu Bitcoina, polegające na obcinaniu nagród dla górników o połowę co około cztery lata, wprowadziły wyraźną cykliczność na rynku. Analizując te cykle, przewiduje, że obecna hossa na rynku Bitcoina potrwa do około 1 listopada 2025 roku. Pokazuje to, jak rygorystyczne są te wzorce – wzrosty i spadki rynkowe mieszczą się w ścisłych ramach czasowych, kolejno 1076 dni dla hossy i 382 dni dla bessy.

Fascynujące jest, jak Morehead podkreśla unikalną symetrię czteroletnich bloków Bitcoina. Ta regularność jest według niego dowodem na to, że Bitcoin nie jest tylko kolejną kryptowalutą, ale zjawiskiem z unikalnymi właściwościami rynkowymi.

Morehead w swoich wypowiedziach często podkreśla rosnącą wartość technologii blockchain jako klasy aktywów. Jego zdaniem, większość instytucji finansowych nadal nie docenia potencjału tej technologii. Zwraca uwagę, że blockchain jest nie tylko o kryptowalutach, ale także o szeroko zakrojonym zastosowaniu w różnych sektorach gospodarki, co może przynieść znaczące korzyści finansowe w przyszłości.

Zobacz także: Bitcoin znowu na szczycie. Po trzech latach wyprzedził Ethereum!

Blockchain jako kluczowa klasa aktywów

Rynki akcji i obligacji, według eksperta, obecnie nie oferują tak atrakcyjnych możliwości jak aktywa blockchainowe. W kontekście obecnych wyzwań gospodarczych i finansowych, inwestorzy poszukują bezpiecznych i zarazem innowacyjnych opcji. Bitcoin i inne aktywa kryptograficzne mogą oferować taką alternatywę, szczególnie w obliczu rosnącej akceptacji i regulacji tego rynku na świecie.

Blockchain to klasa aktywów warta bilion dolarów. Niemniej jednak większość instytucji ma obecnie zasadniczo zerową ekspozycję. Uważam, że powinni zwiększyć to do przynajmniej kilku procent – pisze.

Może Cię również zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx