Bitcoin-wieloryb przebudził się i przenosi ogromne sumy. Jaki ukrywa sekret?

Anonimowy portfel Bitcoin, który był uśpiony przez około sześć lat, ożył, prawdopodobnie zmotywowany do działania ostatnimi wzrostami najstarszej kryptowaluty. Adres na blockchainie, wcześniej nietknięty od 19 października 2017 r., przeniósł właśnie ogromną sumę 2100 sztuk BTC, obecnie wycenianych na kwotę 56,3 milionów dolarów, na nowy adres.

Zaspany wieloryb przenosi 2100 sztuk kryptowaluty Bitcoin

Firma PeckShield zajmująca się bezpieczeństwem na blockchainie zwróciła uwagę w jednym z najnowszych tweetów na gwałtowne przebudzenie starego wieloryba, który pozostawał wcześniej w stanie letargu przez około sześć lat. Krypto X (Twitter) błyskawicznie zareagował na wiadomość spekulacjami na temat tego zjawiska. Do kogo należy tajemniczy adres i czy może mieć coś wspólnego z aktualnymi wydarzeniami?

Adres Bitcoin o którym mowa posiadał aktualne saldo BTC od października 2017 r., kiedy to były one warte „zaledwie” ok. 11,8 milionów dolarów. Teraz przeniósł swoje aktywa na nowy adres który udało się zidentyfikować jako „1LGnp5…GgM”. Według ekspertów PeckShield, ruch ten stanowi pierwszą aktywność tego długo nieaktywnego portfela od sześciu lat.

Zobacz też: Miliarder Mark Cuban padł właśnie ofiarą krypto scamu. Z portfela wyparowała ogromna kwota

Spekulacje trwają w najlepsze

Nagłe przebudzenie się bestii sprawiło, że społeczność kryptowalut zastanawia się naturalnie nad jego intencjami. Podczas gdy najczęstszą interpretacją jest to, że wieloryb może po prostu przygotowywać się do zrzucenia tokenów na rynek, możliwe są też mniej oczywiste hipotezy. Zwróćmy jednak uwagę, że transfer miał miejsce równolegle z wczorajszą aprecjacją Bitcoina. Na moment powstawania tego tekstu kurs BTC wynosi ok. 27 220 USD za sztukę, przy czym o godzinie osiemnastej dobiliśmy do poziomu 27 500 dolarów.

Kurs BTC, źródło: CMC

Nierzadko zdarza się, że długoterminowi hodlerzy BTC dywersyfikują swoje portfele lub ulepszają przestarzałe protokoły bezpieczeństwa, przenosząc swoje aktywa raz po raz do różnych portfeli. Możliwy jest też scenariusz reinwestycyjny, lub że adres należy do dużego gracza instytucjonalnego który z jakiegoś powodu potrzebuje w tej chwili płynności.

Na myśl przychodzi tu kilku kandydatów, m.in. jedna z giełd, która powstała w 2017 roku i ma właśnie na pieńku z organami odpowiedzialnymi za regulowanie rynku na kilku frontach jednocześnie. Pamiętajmy jednak, że to tylko i wyłącznie spekulacje.

Na moment powstawania tego tekstu cena Bitcoina wynosi

Zastrzeżenie: Niniejszy artykuł nie stanowi porady inwestycyjnej i ma charakter wyłącznie informacyjny.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze