Bitcoin walczy o utrzymanie się powyżej 28 000 $ – korekta na rynku krypto

Bitcoin walczy o utrzymanie się powyżej 28 000 USD – korekta na rynku krypto

Rynek krypto przechodzi korektę a Bitcoin walczy o utrzymanie wsparcia na poziomie 28 000 USD. Wiele altcoinów odnotowało dwucyfrowe spadki w ciągu ostatnich 48 godzin.

Rynek akcji z tendencją spadkową

Akcje również wykazywały tendencję spadkową po tym, jak tygodniowa liczba nowych bezrobotnych w USA była wyższa niż oczekiwano. Podczas gdy sprzedaż istniejących domów wykazała w marcu spadek o 2,4% w porównaniu z miesiącem poprzednim. Na zamknięciu rynków wszystkie główne indeksy były na minusie, przy czym S&P spadł o 0,60%, Dow Jones spadł o 0,33%, a Nasdaq odnotował stratę 0,80%.

Na Bitcoinie byki słabiutkie

Dane dostarczone przez TradingView pokazują, że byki na Bitcoinie nie były w stanie obronić poziomu wsparcia na 29 000 USD. Spowodowało to, że niedźwiedzie zyskały przewagę i obniżyłu kurs największej kryptowaluty w okolice 27800 USD w piątek. Kurs szybko wzrósł powyżej okrągłego wsparcia na 28000 USD i tam pozostaje.

Według starszego analityka technicznego Kitco, Jima Wyckoffa, ruch w dół na BTC doprowadził do tego, że ceny kontraktów futures na Bitcoina w kwietniu ponownie spadły. Według niego widoczne jest mocne osłabienie byków po tym, jak ceny osiągnęły najwyższy poziom kontraktu w ostatnią niedzielę.

Przeczytaj także: Rekordowo wysoki popyt na srebro. Podaż nie nadąża.

Trend wzrostowy zagrożony

W wyniku słabości obserwowanej w ciągu ostatnich dwóch dni, „trend wzrostowy cen na dziennym wykresie słupkowym jest teraz zagrożony, a byki muszą wkrótce pokazać nową siłę, aby utrzymać go przy życiu. A także aby utrzymać ogólną przewagę techniczną w krótkim terminie.

Analityk DeFi, Yoddha, zamieścił poniższy wykres i zasugerował, że rynek po prostu przechodzi „zdrową korektę” – spojrzenie na to, jak akcja cenowa BTC może się rozegrać w przypadku, gdy nadal będzie korygować do niższych poziomów wsparcia.

Możliwa dłuższa konsolidacja na obecnych poziomach

Tymczasem analityk techniczny Mags zauważył interesujący wzór fraktalny między obecną strukturą rynku a strukturą z 2019 roku. Sugeruje on, że Bitcoin może konsolidować się nieco dłużej w tym regionie, zanim ostatecznie pójdzie w górę.

Krypto trader, Kaleo, opublikował następujący tweet, podkreślając trudną naturę podążania za tłumem podczas inwestowania w kryptowaluty. Stara się uprościć sprawę i koncentruje się na cenie docelowej BTC wynoszącej jego zdaniem 40 000 USD.

Na altcoinach masakra

Morze czerwieni zagościuło na rynku altcoinów. Mniej niż dziesięć walut cyfrowych z pierwszej 200 odnotowało dzienne wzrosty. Wiele projektów odnotowało dwucyfrowe straty.

Polymesh (POLYX) i Polymath (POLY) wyróżniały się spośród altcoinów. Obydwa zanotowały znaczące wzrosty, odpowiednio o 61,25% i o 21,62%. W tym samy czasie Blur (BLUR), Rocket Pool (RPL) i Zilliqa (ZIL) odnotowały straty przekraczające 10%.

Ogólna kapitalizacja rynkowa kryptowalut wynosi obecnie 1,19 biliona dolarów, a wskaźnik dominacji Bitcoina wynosi 45,8%.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze