Bitcoin ponownie atakuje 26 000 USD – kryzys bankowy jest już w Europie

Bitcoin ponownie atakuje poziom 26 000 USD – kryzys bankowy jest już w Europie i pozostanie

Konsolidacja na rynku

Mamy konsolidację na rynku kryptowalut. Wiele z nich odnotowało spore wzrosty, a niektóre zostały potraktowane jako okazję do realizowania zysków. Bitcoin rozpoczął podróż w bok i zdołał utrzymać się powyżej wsparcia na poziomie 24 000 USD a dziś w nocy postanowił przystąpić do kontrataku na silny opór w okolicach 26 000 USD.

Sytuacja na rynku akcji była nieco bardziej niestabilna, ponieważ kryzys bankowy, który rozpoczął się w Silicon Valley Bank, wkroczył do Europy i stał się zdecydowanie międzynarodowy. Cena akcji Credit Suisse (CS) spadła o 20% w ciągu dnia, co spowodowało powstanie popularnego mema Dogecoin (DOGE) mający wyższą kapitalizację rynkową niż międzynarodowy bank. W czwartek akcje lekko odreagowały na wieść o publicznej pomocy przeznaczonej dla Credit Suisse.  

Na BTC byki górą

Dane dostarczone przez TradingView pokazują, że cena Bitcoina wahała się w czwartek w dzień w przedziale od 23 930 USD do 25 250 USD i znajduje się blisko środka tego przedziału na poziomie 24 750 USD w momencie pisania tego tekstu, co stanowi niewielki wzrost o 0,1% na wykresie 24-godzinnym.

A dzisiaj w nocy Bitcoin ponownie zaatakował poziom 26 000 USD.

Starszy analityk techniczny firmy Kitco, Jim Wyckoff, nazwał pierwszy spadek BTC poniżej szczytu 26 514 USD „rutynową korygującą korektą po osiągnięciu szczytu we wtorek.

Z perspektywy makro:

„Byki mają solidną krótkoterminową przewagę techniczną, ponieważ na dziennym wykresie słupkowym obserwuje się raczkujący trend wzrostowy cen”, powiedział Wyckoff.

Przeczytaj także : Cena Bitcoina na moment wzrosła do 50 000 USD. Co się stało ?

Możliwe scenariusze

Dodatkową opinię do czwartkowego sesji na BTC dostarczyli analitycy z Eight Global, którzy zaobserwowali, że cena BTC w końcu wybiła się z przedziału, w którym utknęła od miesięcy, ale radość nie trwała długo, ponieważ „stoły zostały odwrócone na koniec dnia”, kiedy niedźwiedzie „spowodowały, że dzienna świeca okazała się porażką swingu”, co skutkowało dziennym zamknięciem poniżej „kluczowego poziomu około 25 300 USD”.

„Z czysto technicznego punktu widzenia, a tym samym zasad handlu zakresami, możliwe jest szukanie krótkich pozycji w regionie zasięgu wysokiego” – napisali analitycy.

„Kiedy to zrobisz, pamiętaj, że przy obecnym scenariuszu dotyczącym makroekonomii możemy zaobserwować bardzo szybkie zmiany cen, więc weź to pod uwagę przy obliczaniu ryzyka”.

Tym, którzy szukają pozycji długich, Eight Global zaleca cierpliwość, ponieważ powrót i konsolidacja rynku zajmie trochę czasu.

„Pierwszy obszar to około 23,5 tys. USD, w którym możesz zainteresować się pozycjonowaniem w celu potencjalnego ruchu w górę” – powiedzieli.

„Jeśli rynek nie będzie w stanie utrzymać tego obszaru wsparcia, następnym regionem, na który należy zwrócić uwagę, jest obszar około 22,2-22,6 tys. USD” – powiedział Eight Global.

„Ten obszar byłby postrzegany jako klasyczne odwrócenie oporu na wsparcie”.

Jako ostateczna rekomendacja dla tych, którzy chcą otworzyć długą pozycję, analitycy powiedzieli, aby zwracać uwagę na wyższe szczyty na wykresie BTC.

Jeśli opór na dzisiejszych rannych poziomach zostanie przełamany lecimy w okolice 30 000 USD. I ruch ten powinien być szybki.

„Region, na który powinieneś zwrócić uwagę, to poziom oporu około 28,6 000 $.”

Ogólna kapitalizacja rynkowa kryptowalut wynosi obecnie 1,06 biliona dolarów, a wskaźnik dominacji Bitcoina wynosi 44,3%.

Kryzys bankowy zawitał do Europy

Thorsten Polleit, główny ekonomista Degussa, powiedział, że spodziewa się, że będzie to ostatnia podwyżka stóp procentowych EBC.

„Zawirowania na rynku bankowym w USA wznoszą ciemne chmury, przed którymi banki w strefie euro z pewnością nie będą w stanie uciec – jak pokazuje już 20-procentowy spadek cen akcji banków euro” – powiedział Polleit w notatce przetłumaczonej z niemieckiego . „Polityka pieniężna po obu stronach Atlantyku jest już znacznie ostrzejsza, niż wydaje się sugerować wielu obserwatorów rynku i prezesi banków centralnych: realna (tj. i silnej presji spadkowej na inflację cen towarów”.

Chociaż niepewność na rynkach finansowych utrzymuje się na wysokim poziomie, napięcia nieco zelżały po tym, jak Szwajcarski Bank Narodowy zaoferował Credit Suisse koło ratunkowe w postaci pożyczki do 50 miliardów franków szwajcarskich (54 miliardy dolarów).

Problemy z płynnością w jednym z największych europejskich banków spowodowały, że ceny akcji Credit Suisse spadły w środę o ponad 30%.

Chociaż rządowe organy regulacyjne szybko gasiły określone pożary w globalnym sektorze bankowym, wielu ekonomistów i analityków zauważa, że nadal istnieją istotne problemy leżące u podstaw, ponieważ świat nadal boryka się z agresywnymi podwyżkami stóp procentowych z przedziału centralnego, próbując schłodzić inflację.

Może Cię zainteresuje :

Komentarze