Bitcoin po 30 000 USD przed końcem marca?

W ostatnich dniach cena bitcoina wzrosła o ponad 10%. Jest to kontynuacja trendu wzrostowego, po niedawnej korekcie spadkowej. Mike Novogratz, dyrektor generalny Galaxy Digital Holdings uważa, że dalsze wzrosty są realne i król kryptowalut może w tym kwartale osiągnąć poziom 30 000 USD – donosi Bloomberg.

Na konferencji Bank of America Corp powiedział on:

Kiedy patrzę na akcję cenową, kiedy patrzę na podekscytowanie dzwoniących klientów, narastające FOMO, nie zdziwiłbym się, gdybyśmy do końca kwartału osiągnęli poziom 30 000 USD.

Warto przypomnieć, że Novogratz już kiedyś prognozował istotne wzrosty BTC. Jak donosi Bloomberg przewidywał on, że cena bitcoina w 2024 roku osiągnie 500 000 USD. Jednak wycofał się w grudniu z tej prognozy.

Natomiast uważa, że przeszkodą do wzrostów są działania FED-u. Uważa, ze podwyżki stóp procentowych mogą zahamować wzrosty bitcoina w tym roku. Wskazuje on nawet konkretną osobę – obecnego prezesa:

To, co sprawia, że ​​​​jestem sceptyczny co do tego, czy w tym roku możemy mieć wybuchowe, powrót do starych szczytów, to prezes Powell. On naprawdę robi to, co obiecuje, że zrobi, i nie sądzę, aby Fed w najbliższym czasie zmieniał się i ciąć

Najwyższe poziomy od sierpnia

Obecnie bitcoin odnotowuje najwyższe poziomy od sierpnia ubiegłego roku. W chwili pisania tego artykułu brakuje mu ok. 600 USD, żeby przekroczyć tę barierę i osiągnąć cenę najwyższą od czerwca ubiegłego roku.

Obecna hossa trwa od początku stycznia i w tym czasie bitcoin wzrósł o prawie 50%. Na początku lutego miała miejsce korekta, jednak w ostatnich dniach nastąpiły wzrosty o ponad 10%. Żeby bitcoin osiągnął poziom 30 000 USD, cena musiałaby wzrosnąć o ok. 23% względem obecnej. 

Oczywiście wciąż należy zachować ostrożność podczas inwestycji. Rekt Capital zwraca uwagę, że 200-MA wciąż stanowi opór:

Z kolei il Capo of Crypto długo prognozował, że bitcoin nie osiągnął dna. Ostatnio poinformował, że na razie sytuacja jest zmian i nie zamierza kupować Bitcoina:

W jednym z komentarzy rozwija on swoją perspektywę:

Zwraca uwagę, że faktycznie w ostatnim okresie można było zrealizować duże zyski. Jednocześnie podkreśla, że wciąż poziom bitcoina po 12 000 USD jest osiągalny.

Komentarze