Bitcoin do końca roku osiągnie rekordowy kurs. Wiara w ten scenariusz jest duża, ale czy ma jakiekolwiek podstawy?

Wiele osób z utęsknieniem i wiarą wyczekuje magicznego momentu, w którym Bitcoin ponownie osiągnie rekordowe kursy. Aktualnie na rynku kryptowalut widać pewną stabilizację, a najgorszy punkt bessy prawdopodobnie jest już za nami. Solidnego odbicia jednak wciąż nie widać. Mimo to, jak pokazują badania, sporo osób wierzy w rekordowe wzrosty, które miałyby się pojawić jeszcze w tym roku.

Bitcoin z rekordem jeszcze w 2023 roku

10 listopada 2021 roku to data, która zapadła mocno w pamięci wielu użytkownikom kryptowalut. Wówczas Bitcoin osiągnął rekordowy kurs, niemalże 70 tys. USD (ponad półtora mln. zł). Powtórzenie takiego scenariusza w najbliższym czasie to raczej mało prawdopodobny scenariusz. Jednak okazuje się, że wiele osób wierzy w taki wariant. W badaniu przeprowadzonym przez CryptoVantage oszacowano, że 23% mieszkańców USA spodziewa się, że do końca 2023 r. Bitcoin osiągnie rekordową cenę prawie 70 000 USD. Natomiast 47% uważa, że ​​stanie się to w ciągu najbliższych pięciu lat. Większość respondentów uważa również, że wysoka inflacja, która ostatnio rozprzestrzeniła się na całym świecie, zwiększy atrakcyjność branży kryptowalut dla inwestorów. W ankiecie wzięło udział 1000 Amerykanów, którzy posiadają kryptowaluty lub mieli je w przeszłości. Jedynie 8% ankietowanych jest przekonanych, że Bitcoin już nigdy nie osiągnie takiej ceny.

Zobacz też: Złodzieje mają nowy podstępny sposób na kradzież kryptowalut. Policja ostrzega i radzi jak się zabezpieczyć

Są podstawy do takiego optymizmu?

Firma odpowiedzialna za przeprowadzenie badania postanowiła również sprawdzić, co kryje się za tymi optymistycznymi postawami respondentów. Jak nie trudno się domyśleć, wielu ankietowanych wiąże spore nadzieje z halvingiem Bitcoina, który planowany jest na wiosnę 2024 roku. Halving odbywa się co cztery lata i zmniejsza nagrody dla górników o połowę, zapewniając w ten sposób spowolnienie tempa produkcji nowych BTC. Jak pokazuje historia, faktycznie każdy poprzedni halving zbiegał się w czasie ze wzrostem kursu Bitcoina. Większość respondentów stwierdziło również, że inflacja, rosnące stopy procentowe i ogólny słaby wzrost gospodarczy, mogą odegrać kluczową rolę w przyszłej wycenie kryptowalut. Jeśli chodzi o inflację, to aż 54% uczestników badania sądzi, że ​​wywoła ona dodatkowy entuzjazm wobec sektora kryptowalut.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze