Stablcoiny mają kłopoty – efekt domina Terry zbiera swoje żniwo

Stablcoiny mają kłopoty – efekt domina Terry zbiera swoje żniwo, jednak MIM funkcjonuje.

Powołując się na informację poufną, Autism Capital twierdzi, że Abracadabra posiada w swoich aktywach 12 milionów dolarów złych długów w wyniku nagłego upadku Terry.

Magic Internet Money (MIM), stablecoin, z założenia równorzędna wartością do USD moneta, należąca do ekosystemu Abracadabra, dołącza do rosnącej listy tokenów, które tracą wartość 1 dolara w obliczu bessy na rynku kryptowalut. Nagłe deprecjacja tokena MIM rozpoczęło się mniej więcej 17 czerwca o godzinie 19:40 czasu wschodniego, kiedy cena tokena spadła do 0,926 USD w ciągu zaledwie trzech godzin.

Spirala śmierci Terra LUNA i TerraUSD (UST) nie tylko dotknęła inwestorów, ale także miała negatywny wpływ na liczne projekty kryptograficzne, w tym ekosystem tokenów Abracadabra MIM — jak twierdzi Twitter handle @AutismCapital.

Powołując się na informację poufną, AutismCapital twierdził, że Abracadabra posiada w swoich aktywach 12 milionów dolarów złych długów w wyniku nagłego upadku Terry.

Daniele Sestagalli, założyciel Abracadabra, odrzucił jednak roszczenia związane z niewypłacalnością, zapewniając wystarczającą ilość środków na spłatę długów — co zostało przypisane spadającym cenom MIM.

Sestagalli stwierdził:

„Zasoby Abrakadabra są większe niż długi, a $ CRV są cenne dla protokołu”.

Udowadniając swoje stanowisko, Sestagalli publicznie udostępnił adres zasobów, w którym znajdują się aktywa o wartości 12 milionów dolarów, prosząc zaniepokojonych inwestorów o weryfikację za pomocą danych w łańcuchu.

Z drugiej strony Autism Capital twierdził, że nieściągalny dług Sestagalli powstał pięć dni temu i udostępnił poniższy zrzut ekranu przedstawiający jego rozmowę na ten sam temat w grupie Discord MIM.

Podczas gdy ryzyko niewypłacalności nadal zagraża protokołowi Abracadabra, czy to ze względu na to, że zasoby MIM nadal tracą na wartości lub tworzą więcej nieściągalnych długów, inwestorom zaleca się śledzenie wahań na rynku i przeprowadzanie własnych badań (DYOR) przed podjęciem decyzji inwestycyjnych.

Pięć dni temu, 13 czerwca, cena protokołu Stablecoin USDD spadła do 0,97 USD na głównych giełdach kryptowalut.

https://twitter.com/resdegen/status/1536005536646320128?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1536005536646320128%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fcointelegraph.com%2Fnews%2Fbitcoin-price-falls-below-20k-for-first-time-since-2020

Aby pomóc podczas wahań na rynku, Tron DAO Reserve ogłosił, że otrzymał 700 mln USD Coin (USDC) w celu obrony powiązania USDD. W wyniku ratowania funduszu zespół odpowiedzialny za stablecoin wyjaśnił, że współczynnik zabezpieczenia USDD został teraz zwiększony do 300%.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx