Segwit2X: Coinbase i Bitfinex wydają komunikaty

Środowisko Bitcoina znowu ogarniają dyskusję na temat zasadności implementacji Segwit2x. Część twierdzi, że po udanej aktywacji SegWit nie należy podejmować dalszych kroków, z kolei drudzy uważają, że SegWit2x jest niezbędną zmianą. Jedne z największych giełd wymiany kryptowalut na świecie wydały komunikaty i zalecenia dla klientów w tej sprawie. 

Jak to miało miejsce przed sierpniowym podziałem sieci Bitcoin i tym razem Coinbase wydaje stosowne oświadczenie. Za pośrednictwem Twittera platforma oznajmiła, że klienci, którzy będą mieć Bitcoiny na koncie giełdy w momencie forka otrzymają dostęp do monet na jednym i drugim blockchainie.  Żadne działania nie są wymagane przez klientów, a Bitcoiny mogą być bezpiecznie przechowywane na serwerach giełdy przed, w trakcie jak i po forku. Dostęp do monet zostanie aktywowany, gdy tylko giełda zweryfikuje bezpieczeństwo i stabilność łańcuchów. Wg Coinbase powinno to nastąpić w ciągu kilku dni po forku, jednak platforma zastrzega sobie dłuższy czas na wypadek niespodziewanych zdarzeń. Giełda nie podała na tę chwilę informacji jak nazwana zostanie druga moneta, lecz zapewniła, że taka informacja ukaże się w najbliższych dniach:

Klienci posiadający balans Bitcoin przechowywany na Coinbase w chwili forka będą mieć dostęp do obu łańcuchów blockchain. Nie jest wymagane żadne dodatkowe działanie ze strony klientów […] W nadchodzących dniach – bliżej daty forka – przedstawimy bardziej szczegółowy plan co do tego, jak Coinbase zamierza ustosunkować się do nazewnictwa dwóch blockchainów Bitcoin.

Komunikat Coinbase na Twitterze

Podobnie jak Coinbase Bitfinex również nie przyjęło stanowiska za lub przeciw implementacji SegWit2X. Zamiast tego giełda wydała instrukcje dla klientów jak należy się zachować i czego można się spodziewać w przypadku forka. Bitfinex nazwie nowo powstałą monetę B2X – niezależnie od tego, który łańcuch będzie miał większą moc sieci. Dostęp do monet zostanie aktywowany, gdy giełda nabierze pewności co do poprawności działania łańcuchów po forku – podobnie jak w przypadku Coinbase. Tym samym w trakcie implementacji wstrzymane zostaną depozyty i wypłaty Bitcoinów. Obie giełdy wskazały, że wraz ze zbliżającym się forkiem coraz więcej informacji zaczyna się pojawiać wśród społeczności. Bitfinex i Coinbase przypominają o sprawdzaniu wydawanych komunikatów, gdyż możliwe są nowe istotne zalecenia dla klientów.

 

MW

Komentarze