Policja złapała rosyjskiego cyber-gangstera

Tajska policja złapała obywatela Rosji, który był najprawdopodobniej numerem 2 w międzynarodowej organizacji cyberprzestępców. Podejrzany został aresztowany w Bangkoku w zeszły piątek 2 lutego.

Sprawą Sergeya Sergeyevicha Medvedeva zajmował się Tajski Wydział Zwalczania Przestępczości (ang. Thai Crime Suppresion Division – CSD) na zlecenie Federalnego Biura Śledczego (Federal Bureau of Investigation – FBI). CSD zatrzymał jako dowody w sprawie laptop i dokumenty Rosjanina.

Jak podaje Bangkok Post, Medvedev w momencie aresztowania był w posiadaniu ponad 100 tysięcy Bitcoinów. Miał on być rzekomo administratorem strony należącej do tzw. Dark Web-u – Infraud o motcie „In Fraud We Trust”, która umożliwiała przede wszystkim sprzedaż skradzionych kart kredytowych, dokumentów tożsamości oraz dokumentów rządowych.

Z informacji opublikowanych przez Bangkok Post wynika, że w zatrzymaniu obywatela Rosji brało udział około 30 oficerów CSD. Sergey przebywał w swoim apartamencie. Jak podaje informator BP, Medvedev przez ostatnie 6 lat niejednokrotnie wyjeżdżał i wracał do stolicy Tailandii, gdzie od dwóch lat żył razem z żoną. Medvedev jest podejrzany o współtworzenie razem z Svyatoslavem Bondarenko serwisu Infraud. Serwis ten został stworzony na Ukrainie w 2010r. Użytkownicy strony mogli kupować oraz sprzedawać karty oraz prywatne dane wykorzystywane, m.in. do kupowania dóbr przez internet.

W ostatni wtorek udało się również rozprawić z przestępczą siecią, która miała być utrzymywana w 15 krajach. Miało dojść do zatrzymania 18 osób podejrzanych przez FBI o prowadzenie działalności przestępczej od 2014r. Departament Bezpieczeństwa USA (US Department of Justice) opublikował w środę akt oskarżenia wobec 36 osób (nie ma wsród nich Medvedeva). Akt ten dotyczy współtwórców Infraud oraz osób zajmujących się międzynarodowym handlem kradzionymi kartami kredytowymi oraz prywatnymi danymi. Jak dotąd Departament Bezpieczeństwa aresztował 13 przestępców z różnych krajów.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Szkoła podstawowa
Szkoła podstawowa
6 lat temu

Po polsku: Sergieja Sergiejewicza Miedwiediewa, ze Swiatosławem Bondarenko itp.

Szkoła podstawowa
Szkoła podstawowa
6 lat temu

Po polsku: Sergieja Sergiejewicza Miedwiediewa, ze Swiatosławem Bondarenko itp.

2
0
Dodaj komentarzx